Udoskonalona aplikacja, z zaprojektowaną od podstaw szatą graficzną i funkcjonalnościami, umożliwia szybsze i bardziej przystępne korzystanie z usług Banku. Do logowania można wykorzystać odcisk palca, o ile smartfon posiada taką opcję. Wykorzystanie części funkcji nie wymaga nawet logowania.

Czytaj także: Nowa aplikacja Banku Pekao. Poznajcie odświeżone PeoPay

Nowe funkcjonalności w aplikacji BGŻ BNP Paribas

W ten sposób można przejrzeć saldo rachunku, wykonać przelew na 5 rachunków zdefiniowanych jako “ulubione”, a już niebawem wygenerować kod BLIK. Do rachunków ulubionych możliwe jest przyporządkowanie zdjęcia, co pozwoli jeszcze bardziej intuicyjnie korzystać z aplikacji. Bez zalogowania użytkownicy GOmobile mogą także sprawdzić kursy walut, dowiedzieć się, gdzie znajdują się najbliższe bankomaty i placówki Banku BGŻ BNP Paribas czy uzyskać numery telefonów oraz dane kontaktowe Banku. Korzystanie z pozostałych funkcji dostępnych w ramach aplikacji wymaga zalogowania – za pomocą kodu PIN lub czytnika linii papilarnych dostępnego w wybranych smartfonach.

– Z końcem września udostępniliśmy naszym klientom usługę Android Pay, a dzisiaj prezentujemy zupełnie nową aplikację mobilną, dzięki której umożliwimy klientom coraz szerszy dostęp do nowoczesnych technologii i wygodnych usług – powiedział Piotr Marciniak, dyrektor Zarządzający Pionu Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas.

– Podczas prac nad aplikacją koncentrowaliśmy się na maksymalnym uproszczeniu klientom korzystania z bankowości w telefonie. Wierzymy, że spełni oczekiwania użytkowników – na przykład, by wykonać przelew środków między własnymi rachunkami wystarczy po prostu przeciągnąć suwak między jednym a drugim rachunkiem – dodaje Piotr Marciniak. 

Czytaj także: Komisja Nadzoru Finansowego opublikuje raport o polskim FinTechu

GOmobile – jakie profity dla użytkowników?

Dzięki aplikacji GOmobile możliwe jest również wykonywanie przelewów w ramach szablonów ustawionych w bankowości internetowej, a także przelewów natychmiastowych. Przelewy dostępne są z poziomu pulpitu aplikacji i nie wymagają przechodzenia przez kolejne jej poziomy. Podobnie zresztą jak dostęp do historii rachunków wraz z ich wyszukiwarką. Aplikacja umożliwia również spłatę karty kredytowej czy doładowanie telefonu.

Dla użytkowników GOmobile Bank przygotował dodatkowe profity. W ramach programu mamBONUS dostępne są zniżki w ponad 2500 sklepów.

Aby zainstalować aplikację GOmobile potrzebny będzie telefon z systemem iOS (w wersji co najmniej 10.0) lub Android (w wersji co najmniej 5.0). By pobrać aplikację należy w sklepie GooglePlay bądź AppStore wpisać w okno wyszukiwania pełną nazwę aplikacji ”bgż bnp paribas GOmobile”. Po pobraniu niezbędna będzie jej aktywacja – na tym etapie potrzebny będzie między innymi login do systemu Bankowości Internetowej Pl@net, a także zdefiniowanie kodu PIN, który będzie w przyszłości wykorzystywany do logowania.