Konta bankowe mają być przystosowane do środowiska technologicznego Google Pay. W ramach aplikacji użytkownicy otrzymają możliwość zarządzania finansami za pomocą zaawansowanych narzędzi do kontroli i analizy budżetu domowego. Wg Felixa Lina z Google ma to być przyjazny dla klienta interfejs służący do deponowania rachunków prowadzonych przez banki i instytucje kredytowe w USA.

Nowa platforma ma ruszyć na początku 2021 roku. GAFA już nie tylko mówi o wejściu na rynek usług bankowych, ale to robi – na razie przy wykorzystaniu infrastruktury bankowej, a konkretnie banków: Bank Mobile, BBVA USA, BMO Harris, Coastal Community Bank, First Independence Bank i SEFCU (State Employees Federal Credit Union). Ale to tylko 6 banków, a Google ponoć ma oferować je wspólnie z 8 instytucjami…

W listopadzie 2019 roku w projekt „smart checking account” Google zaangażował się Citi i SFCU (Stanford Federal Credit Union) – Google wyjaśnił, że to właśnie te dwa pozostałe banki. Wówczas rozwiązanie nosiło nazwę „Projektu Cache”.

Google Bank?

W ramach nowej platformy konta bankowe będą oferowane pod wspólną marką. Ich funkcjonalność będzie oparta o istniejącą infrastrukturę bankową. Prawdopodobnie Google pracuje także nad wspólną kartą debetową, ale również oferowaną przez tradycyjne banki. Rozwiązanie miałoby przypominać Apple Card, która wydawana jest we współpracy z Mastercardem i Goldman Sachs.

/LP