– Usługa dostępna dla użytkowników kart debetowych Mastercard, które zaczynają się od numerów 557523 i 524483. W kolejnych dniach bank udostępni  rozwiązanie użytkownikom pozostałych kart Mastercard – czytamy na stronie Raiffeisen Polbank.

Google Pay w Raiffeisen Polbank

Jak włączyć usługę Google Pay? Najpierw trzeba pobrać aplikację ze sklepu Google, a następnie podpiąć kartę płatniczą do aplikacji. Można zrobić jej zdjęcie, lub ręcznie wprowadzić dane plastiku numer, datę ważności karty i kod CVV2/CVC2. Następnie wprowadzamy kod SMS otrzymany z banku, a kartę, którą chcemy płacić ustawiamy jako domyślną w aplikacji.

Żeby korzystać z Google Pay trzeba posiadać aktywne konto Google, oraz konieczne jest ustawienie aplikacji Google Pay jako domyślnej aplikacji płatniczej w ustawieniach telefonu (sekcja „Dotknij i zapłać”). Podczas płatności w fizycznym sklepie wystarczy wybudzić smartfona i zbliżyć go do terminala.

Za pomocą Google Pay można płacić prawie wszędzie: od wielkich sieci handlowych po małe osiedlowe sklepiki. W Google Pay można też dodawać karty lojalnościowe, podarunkowe i oferty, aby nigdy nie przegapić korzyści podczas zakupów. Od wybranych sklepów i sprzedawców będziesz otrzymywać oferty specjalne oraz przypomnienia o możliwości użycia swojej karty tam, gdzie akurat jesteś.

Płatności mobilne od Google przydają się także w Internecie. W GP nie trzeba pamiętać danych swoich kart ani wypełniać długich formularzy na telefonie. Wystarczy kilka kliknięć, by zapłacić za zakupy. Raiffeisen Polbank planuje także uruchomienie usługi dla posiadaczy kart Visa. Kiedy? Na razie nie wiadomo.

Raiffeisen Polbank/RT