Z usługi mogą już korzystać wszyscy klienci indywidualni, posiadający smartfony z systemem Android 5.0 lub nowszym. Telefon musi także posiadać antenę NFC. Google Pay to pierwsze płatności mobilne udostępnione przez Idea Bank.

Idea Bank udostępnia Google Pay

Do korzystania z usługi konieczne jest zainstalowanie w telefonie aplikacji Google Pay, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play. Aby realizować płatności zbliżeniowe należy dodać do niej kartę debetową Idea Banku. W celu dokonania transakcji wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do czytnika zbliżeniowego bankomatu lub terminalu płatniczego. Realizowane w ten sposób płatności do wysokości 100 zł nie wymagają podania kodu PIN. Do działania usługi niepotrzebne jest połączenie internetowe wystarczy włączona usługa NFC.

Podczas płatności realizowanych przez Google Pay bank nie udostępnia prawdziwego numeru karty bankowej tylko wirtualny token, którego nie można wykorzystać poza aplikacją. Tym samym dane klienta, jak i płatność są bezpieczne. Zestawienie ostatnich transakcji dokonanych kartą w Google Pay jest widoczne w aplikacji, a pełna historia operacji jest dostępna w bankowości internetowej Idea Cloud, w aplikacji mobilnej oraz na wyciągu z rachunku bankowego – czytamy w komunikacie.