O sprawie napisał serwis PYMNTS.com. Google Pay ogłosiło, że tworzy ekosystem, który ma ułatwić przelewy międzynarodowe – na początek w USA dla użytkowników w Indiach i Singapurze. To dopiero pierwszy krok – w przyszłości rozwiązanie ma być dostępne w innych krajach.

Partnerstwo z Western Union i Wise

Usługa ma być realizowana w ramach partnerstwa z Western Union i Wise, czyli dwóch ważnych graczy na rynku transferów międzynarodowych. Rynek przekazów piniężnych wart jest ok. 700 mld rocznie – dziesiątki milionów ekspatów co roku wysyłają środki do swoich rodzin.

Dzięki tanim i szybkim przelewom międzynarodowym, fintechowym rozwiązaniom, które w ostatnich latach zyskały na popularności, przesyłanie pieniędzy nigdy nie było prostsze, aczkolwiek wejście na ten rynek big techu takiego jak Google sprawia, że pieniądze będą mogły zasilac bezpośrednio portfele cyfrowe użytkowników.

Google jest bardzo aktywne na rynku fintech. Gigant posiada chociażby licencję pieniądza elektronicznego wydaną na Litwie. Usługi finansowe na razie realizuje w oparciu o partnerstwa z fintechami i infrastrukturę bankową. Otwartym pytaniem jest, czy taki model współpracy nie jest tylko wstępem do samodzielnego oferowania usług finansowych?