Czym jest Google Play Indie Games Festival? Tegoroczna edycja to trzy konkursy skierowane dla niezależnych twórców gier z Japonii, Korei Południowej oraz Europy. 20 najlepszych uczestników z każdego z tych trzech regionów zaprezentuje swoje aplikacje podczas finałów w Tokio, Seulu i w Warszawie.

Europejski finał Google Play Indie Games Festival 2020 w Warszawie

W trakcie finałów uczestnicy, eksperci oraz zespół Google wytypują 10 gier, z których jury wybierze następnie trójkę zwycięzców. Każdy, kto chce zaprezentować swoje aplikacje szerszej publiczności może zgłosić swój udział pod tym linkiem. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 2 marca 2020 r. Finał odbędzie się 25 kwietnia 2020 w Warszawie.

Nagrody, które otrzymają finaliści konkursu, pomogą niezależnym twórcom zaprezentować swoje aplikacje szerokiemu gronu potencjalnych graczy. Zwycięzcy będą mogli skorzystać z kampanii marketingowych o znacznej wartości, promocji swojej aplikacji w ramach Google Play i za pośrednictwem innych kanałów. Nagrodzeni otrzymają także najnowszy sprzęt, który pomoże im w rozwoju swoich produktów.

W poprzednich edycjach konkursu wśród 20 finalistów z Europy zawsze znajdowały się studia deweloperskie z Polski. W 2019 roku aż 4 polskie gry zostały zaprezentowane podczas finału.