Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza Google Play Indie Games Festival 2020. Finał po raz pierwszy w Warszawie

Fintek
Fintek
#Google
Opublikowano: 10 stycznia 2020, 12:10 Aktualizacja: 10 stycznia 2020, 12:11

Ruszyły zgłoszenia do tegorocznej edycji Indie Games Festival – corocznego konkursu organizowanego przez Google Play dla niezależnych twórców gier. Tegoroczna edycja będzie dla Polaków szczególna, ponieważ jej finał w kwietniu odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie a wydarzenie będzie otwarte nie tylko dla twórców, ale także wszystkich fanów i graczy.

Rusza Google Play Indie Games Festival 2020. Finał po raz pierwszy w Warszawie

Czym jest Google Play Indie Games Festival? Tegoroczna edycja to trzy konkursy skierowane dla niezależnych twórców gier z Japonii, Korei Południowej oraz Europy. 20 najlepszych uczestników z każdego z tych trzech regionów zaprezentuje swoje aplikacje podczas finałów w Tokio, Seulu i w Warszawie.

Europejski finał Google Play Indie Games Festival 2020 w Warszawie

W trakcie finałów uczestnicy, eksperci oraz zespół Google wytypują 10 gier, z których jury wybierze następnie trójkę zwycięzców. Każdy, kto chce zaprezentować swoje aplikacje szerszej publiczności może zgłosić swój udział pod tym linkiem. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 2 marca 2020 r. Finał odbędzie się 25 kwietnia 2020 w Warszawie.

Nagrody, które otrzymają finaliści konkursu, pomogą niezależnym twórcom zaprezentować swoje aplikacje szerokiemu gronu potencjalnych graczy. Zwycięzcy będą mogli skorzystać z kampanii marketingowych o znacznej wartości, promocji swojej aplikacji w ramach Google Play i za pośrednictwem innych kanałów. Nagrodzeni otrzymają także najnowszy sprzęt, który pomoże im w rozwoju swoich produktów.

W poprzednich edycjach konkursu wśród 20 finalistów z Europy zawsze znajdowały się studia deweloperskie z Polski. W 2019 roku aż 4 polskie gry zostały zaprezentowane podczas finału.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

google-play-indie-games-festival-2020-final-warszawie