Giełda Papierów Wartościowych przeprowadzi cykl spotkań dla spółek notowanych na warszawskim parkiecie z inwestorami z Azji i Bliskiego Wschodu. Celem inicjatywy jest zainteresowanie globalnych inwestorów polskim rynkiem kapitałowych. Spotkania odbywać się będą w formie video i telekonferencji, a udział w nich wezmą inwestorzy z Singapuru, Japonii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Program skierowany jest dla spółek z indeksu WIG20 i mWIG40

W kolejnym kwartale do grona inwestorów biorących udział w spotkaniach mają dołączyć przedstawiciele z Hongkongu oraz Chin. Prezes GPW Marek Dietl przekonuje, że video konferencje są użytecznym narzędziem w biznesie. Stąd decyzja o wirtualnym roadshow.

– W ostatnich tygodniach przekonaliśmy się jak video konferencje są użytecznym narzędziem w biznesie.  Zdecydowaliśmy więc, że zaplanowany na ten rok roadshow w najważniejszych globalnych centrach finansowych Azji i Bliskiego Wschodu przeprowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Udział w tych wirtualnych spotkaniach to ogromna szansa dla emitentów z warszawskiej giełdy na dotarcie do nowej grupy inwestorów. Cieszę się, że w czasie zwiększonej niepewności na globalnych rynkach nie wstrzymujemy działań, które są ważne dla emitentów i całego rynku – powiedział Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.