Kiwi Jobs oferuje aplikację do szukania pracy, która koncentruje się na segmencie pracowników blue collar – chodzi tutaj o osoby wykonujące zawody fizyczne, produkcyjne, czy administracyjne niższego szczebla. Przeciwieństwem niebieskich kołnierzyków są tak zwane białe kołnierzyki, czyli zawody niewymagające pracy fizycznej. Oba terminy pochodzą z amerykańskiej socjologii.

Kiwi Jobs pomoże szukać pracy

O Kiwi Jobs pisaliśmy już w połowie zeszłego roku. Aplikacja rozwiązuje problemy osób poszukujących pracy w wyżej wspomnianym segmencie. Chodzi między innymi brak podstawowych informacji w ogłoszeniu (typ umowy, wynagrodzenie, szczegółowa lokalizacja) czy brak informacji zwrotnej. Apka ma być także odpowiedzią na potrzeby ból głowy pracodawców, wynikający na przykład z dużej ilości niedopasowanych aplikacji czy faktu, że 70-80% kandydatów nie pojawia się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Kiwi Jobs kładzie duży nacisk na lokalność ofert pracy (sprawdzone oferty w bliskiej okolicy), transparentność (jawność wynagrodzenia czy typu umowy) i szybkość procesu rekrutacji (gwarantowana odpowiedź od pracodawcy w ciągu 48 godzin). Obecnie Kiwi Jobs działa wyłącznie w Warszawie, ale już niedługo pojawi się kolejnych dużych miastach Polski, w pierwszej kolejności we Wrocławiu i Krakowie.

Grupa OLX Sp. z o.o. jest operatorem serwisów ogłoszeniowych OLX, Otomoto, Otodom i Fixly. Docierają one do ponad 15 mln użytkowników internetu. Serwis ogłoszeniowy pod marką OLX działa w Polsce od 14 kwietnia 2014 roku. W kategorii Praca dziennie szuka w nim zatrudnienia 300 tys. unikalnych użytkowników (dane PBI Gemius za kwiecień 2019).