W ramach oferty za aktywację karty przyznawanych jest 10 000 punktów Payback. Premiowana jest także pierwsza transakcja powyżej 100 zł – uczestnik otrzymuje wówczas kolejne 10 000 punktów. Dodatkowo posiadacz karty Citibank-BP Payback po dokonaniu pierwszej transakcji otrzymuje do 3 000 punktów powitalnych od Citi Handlowy. W sumie na start nowy użytkownik karty może uzyskać aż 23 000 punktów. Taką liczbę punktów można wymienić na np. głośniki czy ekspres do kawy w Sklepie z Nagrodami Payback lub zatankować ok. 50 litrów paliwa na stacjach BP.

Czytaj także: Unia Europejska ostrzega przed kryptowalutami

Citibank – BP Payback – jak to działa?

Oprócz swojej podstawowej funkcji, karta kredytowa Citibank-BP Payback umożliwia otrzymywanie punktów za transakcje dokonane z jej użyciem podczas zakupów w kanałach tradycyjnych i internetowych. U partnerów punkty naliczane będą dwa razy (przez bank i przez partnera, według właściwego dla niego przelicznika). Za każde opłacone tą kartą 5 zł jej posiadacz otrzyma od Citi Handlowy 1 punkt Payback, a na stacjach BP 1 punkt przyznawany będzie za każde wydane 2 zł. Punkty przyznawane przez bank nie będą naliczane jedynie za transakcje dokonane na innych stacjach benzynowych niż BP. W każdym miesięcznym okresie rozliczeniowym można zdobyć tą metodą maksymalnie do 1 000 punktów od Citi Handlowy (ograniczenie nie dotyczy punktów naliczanych dodatkowo przez Partnerów Payback).

Posiadanie karty kredytowej Citibank-BP Payback – poza koniecznością spłaty zadłużenia – nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi obowiązkami. Założenie karty, jej odnowienie i prowadzenie są całkowicie bezpłatne, a brak opłat jest bezwarunkowy. Wszyscy posiadacze karty mogą korzystać z maksymalnie 56-dniowego okresu bez odsetkowego.

W przypadku spłaty zadłużenia karty w ratach RRSO wynosi 10,47%. Karta Citibank-BP Payback daje również dostęp do Programu Rabatowego dla Kart Kredytowych Citibank Citi Rabaty, który zapewnia dostęp do zniżek w wysokości do 50% w ponad 5 000 punktów usługowo-handlowych w całej Polsce. Posiadacze kart kredytowych banku Citi Handlowy nie muszą mieć konta w tym banku, ponieważ spłat można dokonywać z dowolnego rachunku.

Czytaj także: Roboty udzieliły już 10 tysięcy kredytów

Skorzystanie z oferty Citibank-BP Payback rozpoczyna się od wypełnienia dedykowanego formularza kontaktowego na stronie www.citihandlowy.pl/payback, gdzie dostępny jest również regulamin promocji. Następnie z osobą zainteresowaną kartą telefonicznie skontaktuje się przedstawiciel banku w celu sporządzenia wniosku o kartę kredytową. Z oferty mogą skorzystać wszyscy uczestnicy Programu, którzy od 1 października 2016 roku nie posiadali żadnej karty kredytowej banku Citi Handlowego. Promocja potrwa do 28 lutego 2018 r.