Ponadto Helping Hand prowadzi projekt R&D w obszarze AI, w którym trenuje, waliduje i testuje sieć neuronową na podstawie własnego contentu – czytamy w komunikacie.

Aplikacja Helping Hand dostępna dla klientów indywidualnych

Z prognoz WHO wynika, że do 2030 r. najczęściej diagnozowaną chorobą na świecie będzie depresja. Tylko w Polsce choruje na nią 4 mln osób. Helping Hand postanowiło rozszerzyć swoją działalność i docierać również do osób indywidualnych. Do tej pory aplikacja było dostępna dla klientów firmowych.

Aplikacja mobilna Helping Hand działa w dwóch wersjach językowych – polskim i angielskim. Skorzystało z niej około 65 tys. użytkowników. Oferuje filmy i materiały psychoedukacyjne oraz rozwojowe w języku polskim i angielskim, spotkania na żywo z ekspertami, chat wideo z terapeutami i anonimowe konsultacje 1:1.

W pracach nad najnowszą odsłoną aplikacji firma wykorzystała nowoczesne rozwiązania technologiczne. Obecnie prowadzi testy dotyczące zastosowania sztucznej inteligencji w jej produktach – w tym w aplikacji. Jest ona dostępna na systemach iOS oraz Android – czytamy w komunikacie.

W 2023 roku spółka HH24, która jest właścicielem i zarządza platformą oraz aplikacją Helping Hand, odnotowała przychody na poziomie ponad 2 mln zł netto. Spółki rozważa debiut na rynku NewConnect. W 2022 roku firma HH24 pozyskała w kolejnej rundzie inwestycyjnej ponad 3,9 mln złotych.