Holo4Med to startup działający w sektorze MedTech, który powstał jako spin-off w technologicznej grupie TenderHut. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące między innymi technologie AI, Azure Communication Services czy Mixed Reality.

Startup stworzył także hybrydową platformę telemedyczną – MediHELP, która pozwala m.in. na zdalny monitoring stanu zdrowia pacjentów w ich własnych domach. Technologia łączy aplikację mobilną z urządzeniami peryferyjnymi takimi jak cyfrowy ciśnieniomierz, glukometr, pulsoksymetr, stetoskop czy opaska medyczna. Z rozwiązania skorzystało ponad milion użytkowników, co klasyfikuje platformę jako największą w regionie CEE.

Holo4Med pozyskał blisko 3,6 mln zł nowego kapitału

Nowi inwestorzy obejmą pakiet akcji Holo4Med po przekształceniu jej w spółkę akcyjną. Startup łamie schematy pozyskując kapitał nie tylko z crowdfundingu, ale także od funduszu kapitałowego oraz dużego inwestora prywatnego. Fundusze kapitałowe do tej pory niechętnie inwestowały w tzw. corp-upy, czyli spółki powstałe z wydzielenia projektu spółki technologicznej.

– Nowi inwestorzy, to dla nas nie tylko wyraz zaufania z ich strony oparty na analizie naszych dotychczasowych dokonań, ale także wiara w to, że opracowana przez nas technologia to przyszłość nowoczesnej opieki medycznej. Ostatni kwartał ubiegłego roku był dla nas niezwykle intensywny i już dziś możemy powiedzieć, że 2022 rok to czas na skalowanie naszego biznesu – mówi Bartłomiej Przybylak, CTO i członek zarządu Holo4Med.

– Holo4Med to spółka, która już dziś posiada milionowe przychody, a opracowana przez nią technologia wzbudza duże zainteresowanie wśród zarządzających systemami opieki zdrowotnej zarówno w Europie, jak również w innych częściach świata.  Dla atrakcyjności inwestycyjnej spółki nie bez znaczenia jest również fakt, że za startupem stoi duża technologiczna grupa kapitałowa zapewniająca mu wsparcie technologiczne oraz globalne kontakty biznesowe – to z pewnością duży atut – mówi Tadeusz Wesołowski.

Holo4Med zadebiutuje na GPW?

– Plany Holo4Med są bardzo ambitne, a współpraca i partnerstwa z firmami takimi jak Microsoft czy LabVantage pokazują, że rozwiązania dostarczane przez spółkę są traktowane bardzo poważnie przez liderów rynku. Po przekształceniu w spółkę akcyjną startupu rozważamy przeprowadzenie jej debiutu na głównym parkiecie warszawskiej giełdy – podsumował Robert Strzelecki, prezes zarządu Grupy TenderHut.

Spółka rozwija technologię HoloMIAI wykorzystywaną w zabiegach termoablacji stosowanej między innymi przy walce z nowotworami. Pozyskane od inwestorów środki pozwolą na rozwój tego projektu wraz z pilotażowymi wdrożeniami na całym świecie. Spółka rozpoczęła poszukiwania partnerów na terenie Europy Zachodniej, USA, Emiratów Arabskich i w Singapurze, aby kontynuować prace badawczo-rozwojowe, a także rozpocząć proces certyfikacji przygotowanego produktu.