W Polsce e-hulajnogi marki hive są od 14 marca obecne na warszawskich ulicach, a od 11 kwietnia można z nich korzystać również we Wrocławiu. Opłata startowa za wypożyczenie hulajnogi wynosi 2,5 złotego, a koszt  minuty jazdy wynosi 45 groszy. W celu zakończenia użytkowania wystarczy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i nacisnąć przycisk „Zakończ przejazd”.

Elektryczne hulajnogi hive wjeżdżają do Krakowa i Poznania

W aplikacji istnieje możliwość zaparkowania elektrycznej hulajnogi na okres 30 minut bez konieczności zakończenia i wznowienia jazdy – wtedy inna osoba niż zalogowany użytkownik nie będzie mogła z niej skorzystać. Podstawę floty hive stanowi model Segway ES4 i umożliwia szybkie poruszanie się po mieście, pozwalając na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 25 km/h. Dodatkowo w Warszawie oraz we Wrocławiu hive wprowadziło zniżkę na przejazdy e-hulajnogami dla posiadaczy kart miejskich.

Co ciekawe w Europie to właśnie Polska przoduje w liczbie miast, w których hive udostępniło swoją usługę. Firma blisko współpracuje ze swoją siostrzaną spółką Free Now (wcześniej mytaxi), również obecną w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Oba podmioty wchodzą w skład grupy Free Now będącej wspólnym przedsięwzięciem Daimlera i BMW. Firma posiada oficjalne przedstawicielstwo w Warszawie oraz we Wrocławiu, z ponad 1000 sztuk e-hulajnóg w każdym z wymienionych miast.

Przy okazji warto przypomnieć, że już na jesieni hulajnogi hive będzie można wypożyczać z aplikacji Free Now – z tej samej, w której zamawiamy taksówki. Kilka tygodni temu krok w podobnym kierunku zrobił Uber, wprowadzając do swojej aplikacji możliwość wypożyczenia e-hulajnóg Lime.