– Kraków jest czwartym miastem w Polsce, w którym z przyjemnością świadczymy usługi wynajmu skuterów elektrycznych i jest to już drugie po debiucie w Poznaniu, gdzie nasi klienci mogą doświadczyć jazdy na naszym nowym modelu Bird One. Hulajnoga została przez nas zaprojektowana specjalnie z myślą o dzieleniu się i ułatwieniu poruszania się po mieście. Jesteśmy zaskoczeni tym, jak ludzie w Polsce szybko i chętnie przyjęli nasze usługi i cieszymy się, że dziś startujemy w Krakowie – podkreśla Patrick Studener Vice President, Head of EMEA & APAC.

50 km na jednym ładowaniu

Po prawie dwóch latach zbierania opinii klientów i dziesiątkach milionów przejazdów, czołowi inżynierowie opracowali Bird One. Nowy pojazd charakteryzuje się dwukrotnie dłuższą żywotnością akumulatora i większym zasięgiem, aż do 50 km na jednym naładowaniu. Uaktualnione funkcje konstrukcyjne obejmują: zwiększoną gęstość ramy, reagujący układ hamulcowy, brak odsłoniętych kabli, panele serwisowe z szybkim dostępem, ulepszone oświetlenie i większą stabilność na wyboistych drogach.

Aplikacja Bird inteligentnie oszacowuje zapotrzebowanie na hulajnogi, dodając kolejne do floty tylko wtedy, gdy jest na nie wystarczający popyt. W ten sposób elektryczne środki transportu są cały czas w użytku. W miastach, w których oferowane są hulajnogi Bird, firma zatrudnia lokalne zespoły, odpowiedzialne za utrzymanie porządku i dopilnowanie, aby pojazdy elektryczne były prawidłowo użytkowane i bezpiecznie zaparkowane. Operator wymaga wykonania zdjęcia w momencie zakończenia przejazdu i weryfikuje, czy hulajnoga nie jest pozostawiona w sposób, który może utrudnić poruszanie się innym osobom.

Aplikacja pomaga rozwiązać problem „ostatniej mili”, kiedy podróże transportem publicznym są zbyt krótkie aby były opłacalne, a dojście do celu pieszo zbyt czasochłonne. Z tego względu często podróżujący rezygnują z komunikacji miejskiej i wybierają samochody. W pierwszym roku działalności spółka odnotowała ponad 10 milionów podróży w 100 miastach na świecie.

Porównanie cen przejazdów e-hulajnogami możesz sprawdzić tutaj. A jeśli zastanawiasz się nad zakupem własnej hulajnogi koniecznie zapoznaj się z tym tekstem. Ponadto, jeśli zamierzasz korzystać z UTO, czyli urządzenia transportu osobistego, to poważnie zastanów się nad wykupieniem ubezpieczenia OC w życiu prywatnym.