– Od 02.11.2018 r., usługa Mobilnego Wpłatomatu będzie dostępna w dni robocze od poniedziałku do piątku – czytamy na stronie Idea Banku.

Mobilne Wpłatomaty od Idea Banku tylko w tygodniu

Mobilne Wpłatomaty to bankomat w pojeździe, czyli innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez Idea Bank w 2015 roku. Urządzenia są dostępne w 20 polskich miastach, a w 6 z nich można zamówić wpłatomaty z wrzutnią – czyli pozwalające deponować monety i duże kwoty (rekomendowane wpłaty powyżej 20 tys. PLN).

Jak to działa? Bardzo podobnie jak stacjonarny bankomat. Wystarczy ściągnąć aplikację „Mobilny Wpłatomat” (dostępną na Androida i iOS-a) i aktywować ją z pomocą kodu SMS wysłanego przez bank na numer telefonu podany w bankowości internetowej. Następnie można się zalogować do aplikacji i zamówić wpłatomat. System poprosi Cię o zarezerwowanie godziny i miejsca, do którego przyjechać ma pojazd Idea Banku.

Trasę wpłatomatu możesz na bieżąco śledzić w telefonie, a o jego dotarciu na miejsce zostaniesz powiadomiony przez SMS i komunikat z aplikacji lub telefonicznie. Gdy podejdziesz do samochodu, otworzy się szyba, za którą jest wpłatomat. Działa dokładnie tak samo jak urządzenia stacjonarne. Wkładasz kartę, wybierasz kwotę, następnie wpłacasz gotówkę i odbierasz potwierdzenie.

Usługa jest dostępna dla klientów posiadających aktywne konto i katę płatniczą Idea Banku. Korzystanie z Mobilnego Wpłatomatu jest darmowe, pod warunkiem, że wpłacimy minimum 1 tys. zł. W innym przypadku zamówienie pojazdu kosztuje 50 zł. Darmowe są także dwie pierwsze wpłaty na dowolną kwotę.

Skąd decyzja Idea Banku o ograniczeniu dostępności Mobilnych Wpłatomatów? Bank nie komentuje sprawy. W pierwszej połowie 2018 roku w pojazdach wpłacono ponad 671 mln złotych. To wzrost o 141% w porównaniu do pierwszej połowy roku 2017.  Więcej o wynikach Mobilnych Wpłatomatów można przeczytać tutaj.