Partner serwisu Visa dla biznesu

Idea Bank uruchomia kantor internetowy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Idea Bank
Opublikowano: 4 października 2017, 10:10 Aktualizacja: 1 maja 2019, 23:08

System bankowy Idea Cloud wzbogacił się o nową funkcję. Jest nią internetowy kantor walutowy. Z elektronicznej wymiany walut po bardzo korzystnym kursie mogą korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci detaliczni.

Getin przejmie Idea Bank? Analizy już trwają

W bankowości Idea Cloud pojawiła się nowa zakładka – „Kantor”. Jest rozwinięcie powoduje automatyczne przejście do platformy elektronicznej wymiany walut. Na platformie kwotowane są: euro, dolar, frank szwajcarski, funt brytyjski, korona norweska, korona czeska, korona duńska, lej rumuński oraz jen. Wraz z kursami krzyżowymi, kwotowane są sumie 24 pary walutowe.

Kantor internetowy od Idea Banku

Idea Bank kantor

– Co czwarty przedsiębiorca korzystający z naszych usług deklaruje, że sprzedaje swoje produkty i usługi za granicę. Niewiele mniejsza jest grupa tych, których działalność gospodarcza obejmuje import towarów. Dlatego umożliwiliśmy klientom zakup i sprzedaż walut po bardzo korzystnym kursie i bez konieczności fizycznego odwiedzania kantoru – wyjaśnia Monika Chwiedziewicz, dyrektor zarządzająca, odpowiedzialna m.in. za rozwój bankowości transakcyjnej.

Korzyści z wymiany waluty w kantorze Idea Banku mogą mieć też klienci detaliczni, np. osoby spłacające kredyty walutowe. Mogą one wykonać po dwa przelewy miesięcznie w każdej z walut do innego banku bez żadnych opłat.

Wykonanie transakcji wymiany zajmuje dosłownie kilka sekund – wystarczy wybrać parę walutową, rodzaj transakcji (kupno/sprzedaż), wpisać kwotę i zatwierdzić wybór. W przypadku podstawowych walut, czyli EUR, USD, CHF i GBP minimalna wartość transakcji dla przedsiębiorcy wynosi 250 jednostek danej waluty, a maksymalna – 100 tys. jednostek. Dla klientów detalicznych jest to odpowiednio: 125 jednostek i 50 tys. jednostek.

-Nasze kwotowania są bardzo zbliżone do aktualnego kursu na rynku międzybankowym, a prezentowane spready minimalne. Chociaż oddajemy do dyspozycji klientów wygodne narzędzie pozwalajcie samodzielnie zawierać transakcje walutowe po bardzo korzystnym kursie, umożliwiamy im również prowadzenie indywidualnych negocjacji z dealerami walutowymi już przy kwocie odpowiadającej 2 000 PLN podkreśla Monika Chwiedziewicz.

Prowadzenie kont walutowych w poszczególnych walutach, których posiadanie jest niezbędne do zawierania transakcji, także nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Idea Bank nie pobiera również od użytkowników Kantora opłat za dwa przelewy walutowe miesięcznie.

Aktywacja usługi „Kantor walutowy” jest bardzo prosta. Umowę zawiera się w bankowości Idea Cloud. Zatwierdzenie regulaminu oraz umowy następuje po podaniu kodu sms. Osoby, które do tej pory nie były klientami Idea Banku, a chciałby skorzystać z usługi, muszą najpierw otworzyć rachunek w Idea Cloud. Można ro zrobić bez wychodzenia z domu, autoryzując swoje dane przelewem z innego banku. Jeżeli klient wybierze Konto Idealne, nie będzie ponosił kosztów jego otwarcia i prowadzenia, przelewów, wydania i użytkowania karty debetowej, jak również wypłat z wszystkich bankomatów w Polsce.

Zachęcamy wszystkich do przetestowania nowego rozwiązania. Projekt kantoru będziemy sukcesywnie rozwijać, udostępniając klientom nowe funkcje związane z wymianą i wykorzystaniem zakupionych walut oraz kolejne pary walutowe – zapowiada Monika Chwiedziewicz.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

idea-bank-uruchomia-kantor-internetowy