Partner serwisu Visa dla biznesu

Idea Bank zanotował 13 mln złotych zysku netto

Fintek
Fintek
#Idea Bank
Opublikowano: 19 listopada 2019, 10:11 Aktualizacja: 19 listopada 2019, 11:15

W III kwartale 2019 r. Idea Bank zanotował zysk zarówno na poziomie skonsolidowanym, jak i jednostkowym (odpowiednio 12,3 mln zł i 4,5 mln zł). Bank zaznacza, że jest gotowy na rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

Google Pay już dostępne w Idea Banku

Idea Bank kontynuuje rozpoczętą w połowie roku restrukturyzację zatrudnienia równolegle przeprowadzając głębokie zmiany w sieci sprzedaży. Bank szacuje, że łączne efekty działań restrukturyzacyjnych przyniosą w ujęciu rocznym oszczędności na poziomie około 100 mln zł. W III kwartale 2019 r. bank rozpoczął proces zmian modelu obsługi klientów w oddziałach w stronę obsługi bezgotówkowej. Równocześnie, oddziały banku są stopniowo przenoszone do lokalizacji o niższych kosztach, ale gwarantujących naszym Klientom komfort obsługi. Do dzisiaj zmiany te objęły już 10 placówek Idea Bank.

Idea Bank kończy kolejny kwartał na plusie

Idea Bank zaznacza także, że nie ma aktywów objętych ważnymi dla polskiego sektora bankowego wyrokami TSUE (chodzi między innymi o decyzję Trybunału w sprawie kredytów denominowanych w walutach obcych). Zgodnie z zapowiedziami, Idea Bank całkowicie odszedł od oferowania produktów inwestycyjnych i skupia się na obsłudze klienta biznesowego oraz indywidualnego.

Absolutnym priorytetem Idea Banku jest uzyskanie trwałej rentowności oraz odbudowa wskaźników kapitałowych. Ścieżka dojścia do tych celów jest wyznaczona i obejmuje zmniejszanie kosztów przy równoczesnym wypracowywaniu atrakcyjnej, rentownej po uwzględnieniu kosztów ryzyka, oferty produktowej. Istotnym elementem tej ścieżki jest także ograniczanie sumy bilansowej w taki sposób, by proces ten był optymalny z punktu widzenia planu naprawy Banku – komentuje prezes Idea Banku, Jerzy Pruski.

Dalszemu ograniczeniu uległy również koszty administracyjne. Prowadzone działania restrukturyzacyjne przełożyły się na ich spadek o 13 mln zł czyli o 18% w ujęciu bazowym oraz 38 mln zł i 37% w ujęciu bilansowym. Utrzymują się też niższe koszty ryzyka dla nowych kredytów, co jest efektem wcześniej wdrożonych zmian w modelu zarządzania ryzykiem kredytowym, prowadzących do bardziej selektywnej sprzedaży produktów – wyjaśnia Idea Bank.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

idea-bank-zanotowal-13-mln-zlotych-zysku-netto