Zgodnie z danymi banku BGŻ BNP Paribas w tym roku wartość produktów żywnościowych kupionych na święta będzie o 6-7% większa niż przed rokiem. To dość znacząca zmiana, biorąc pod uwagę, że wzrost cen żywności ogółem prawdopodobnie nie przekroczy 3,5 %.

Czytaj także: Niedziela najmniej popularnym dniem na zakupy

Wielkanoc – ile będzie nas kosztować?

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów BGŻ BNP Paribas wielkanocny koszyk ma być droższy o około 11 zł niż przed rokiem. Największy wzrost cen dotknął jaja, które podrożały aż o 33%. Natomiast wzrost cen mięsa oscyluje w granicach 5-6%.

Co ciekawe zgodnie z danymi BIG Info Monitor Wielkanocy nie lubi aż 18% Polaków – pomimo, że na organizację tych świąt przeznaczamy „zaledwie” 500 zł, przy niemal 1000 zł podczas Bożego Narodzenia. Pomimo tego to właśnie Boże Narodzenie cieszy się większą sympatią wśród Polaków. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – 18% z nas nie lubi Wielkanocy. Dlaczego?.

W poszukiwaniu oszczędności zawsze można zwrócić się w kierunku fintechów. Aplikacje mobilne pomogą zaoszczędzić czas i pieniądze. Na przykład posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą dokonać tańszych zakupów w sklepach Carrefour – korzystając z aplikacji Mój Carrefour. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aplikacja Mój Carrefour – promocje z Kartą Dużej Rodziny.

Do zaoszczędzenia czasu może przydać się serwis Szopi.pl, który pozwala zamawiać zakupy do domu z takich sieci jak Lidl, czy Biedronka. Swoje oferty dostawy do domu posiadają też największe sieci – wspomniany Carrefour, Auchan, czy Tesco. W szybkim zaparkowaniu przy sklepie w centrum miasta pomogą aplikacje pokroju SkyCash, moBilet, czy mPay. Natomiast przy płatnościach bez użycia karty i gotówki przyda się BLIK, Google Pay, lub Garmin Pay.

Warto też przypomnieć, że jutro, czyli w Wielką Sobotę sklepy także będą zamknięte. Dla osób, które chcą być na bieżąco z harmonogramem niedziel handlowych i niehandlowych polecamy nasz kalendarz Google, który pozwoli w łatwy sposób monitorować zakaz handlu. By pobrać kalendarz wystarczy kliknąć w ten link.