Partner serwisu Visa dla biznesu

Ile wydają za granicą polscy użytkownicy Revoluta?

Fintek
Fintek
#Revolut
Opublikowano: 26 września 2019, 10:06 Aktualizacja: 26 września 2019, 11:31

W okresie wakacyjnym do Revoluta dołączyło około 200 tys. nowych użytkowników z Polski. Badanie Revolut Money Report rzuca światło na to gdzie podróżują i za co płacą za granicą posiadacze aplikacji.

Ile wydają za granicą polscy użytkownicy Revoluta?

W maju 2019 roku Revolut przeprowadził badanie opinii wśród 2 tysięcy użytkowników w wieku 18-38 lat. Na pytanie o plany na wakacje najwięcej respondentów odpowiedziała, że spędzi je w Polsce (28%), a wśród topowych zagranicznych destynacji znalazły się Włochy (11%), Hiszpania (9%), Chorwacja (8%) oraz Grecja (7%), Portugalia (5%) i USA (3%). Wygląda na to, że plany udało się zrealizować. Wśród sześciu destynacji turystycznych, w których najwięcej Polaków faktycznie płaciło Revolutem, pojawiły się te same kraje.

Revolut na urlopie i na emigracji

Ilu Polaków za używa Revolut za granicą 2019

We Włoszech apki użyło w tym roku ponad 50 tysięcy osób, w Hiszpanii ponad 35 tysięcy a w Chorwacji blisko 30 tysięcy. W tej grupie jedynie USA odnotowały większy udział w przyjazdach, niż wynikałoby to z wakacyjnych planów. Można przypuszczać, że prócz urlopowiczów, wielu Polaków odwiedziło w tym roku USA w celach zarobkowych i służbowo.

Dane o transakcjach za granicą pokazują, że najwięcej Polaków używa aplikacji Revolut w krajach, których trudno szukać wśród typowych destynacji turystycznych. To Wielka Brytania i Niemcy, a także Holandia. Kraje z liczną Polonią, popularne pod kątem pracy czasowej, wiodące pod względem wartości transferów pieniężnych do Polski, a w przypadku Niemiec kluczowy partner handlowy (podróże służbowe). Zarówno na Wyspach, jak i w Niemczech, z apki Revolut korzystało w tym roku ponad 65 tysięcy osób.

Najdroższymi destynacjami dla Europejczyków korzystających z aplikacji Revolut okazały się być Malediwy, Emiraty Arabskie i Bahamy. Najwięcej w Emiratach Arabskich wydawali w tym roku Słowacy, średnio 911 PLN dziennie, na Bahamach prym wiedli Portugalczycy, 1800 PLN dziennie, a na Malediwach, gdzie narodowe rekordy pobili obywatele 9 krajów, największe transakcje realizowali Brytyjczycy, 2317 PLN w każdym dniu pobytu. Rekord Polski padł również na Malediwach. Polacy, korzystający z uroków rajskich wysp, potrafili jednak trzymać koszty w ryzach, wydając średnio 891 PLN dziennie (niemal trzykrotnie mniej niż Brytyjczycy).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ile-wydaja-za-granica-polscy-uzytkownicy-revoluta