Impact’19 to ponad 250 speakerów, 4 sceny, 6 tys. uczestników, 8 ścieżek tematycznych i dziesiątki wydarzeń towarzyszących – w tym premierowy Cracow Tech Week, na którym pojawią się najlepsze startupy i inwestorzy z kilkudziesięciu krajów. Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Ścieżki tematyczne Impact’19

Na uczestników czekają takie ścieżki tematyczne jak FinTech & e-Commerce, Mobility rEVolution, Next Health, Digital Industry, Applied AI, Digital State, Space Odyssey i Science to Business. Od fintechu, mobility a także cyfrowego zdrowia przez sektor kosmiczny i AI aż po cyfrowe państwo, przemysł 4.0 oraz przekuwanie nauki w biznes – tak w skrócie można podsumować tematykę kongresu.

Impact’19 to także pierwsze w regionie wydarzenie w pełni zintegrowane z Asystentem Google’a. Dzięki sztucznej inteligencji w smartfonie uczestnicy wydarzenia będą mieli ułatwiony dostęp do informacji o prezentacjach, speakerach i innych wydarzeniach organizowanych w trakcie Impact’19.

Podczas ścieżki FinTech będą omawiane takie zagadnienia jak sztuczna inteligencja w branży finansowo-technologicznej, najnowsze implementacje blockchain, bankowość po wdrożeniu PSD2, nowe technologie POS, InsurTech oraz współpraca między regulatorami a startupami w kontekście regulacyjnej piaskownicy.

Kluczowe wydarzenia podczas kongresu

Swoją obecność na Impact’19 zapowiedzieli premierzy i ministrowie polskiego rządu oraz szefowie największych rządowych agencji (np. PFR i NCBR). W tym roku dołączą do nich także kluczowi politycy i liderzy z regionu CEE (spotykający się w formule CEE Innovation Round Tables).

W tym roku na Kongresie wystąpią także poważne nazwiska świata technologii: Jean Francois-Fallacher (prezes Orange), Jen Gennai (szefowa ds. odpowiedzialnych innowacji w Google), Bartosz Ciołkowski (szef Mastercard w Polsce), John Paul Farmer (CTO Nowego Jorku), Joe Schoendorf (legenda branży VC), Mark Pollock (czołowy mówca motywacyjny), Jarosław Oleszczuk (zarządzający AstraZeneca w Polsce), Paweł Borys (prezes PFR) czy Marek Dietl (prezes GPW) oraz Przemysław Gdański (CEO BGŻ BNP Paribas). Towarzyszyć im będą również liderzy z Allegro, Orlenu, Azotów, Tauronu, Grupy Volkswagen, ING czy Siemensa.

W Krakowie poznamy też kluczowe założenia Sieci Badawczej Łukasiewicz. To kompleksowy projekt biznesowy, który ma pozwolić na udział Polski w gospodarczo-technologicznych partnerstwach największych inicjatyw europejskich. Na Kongresie światło dzienne ujrzą także wyczekiwane wytyczne do strategii AI dla Polski, wypracowane wspólnie przez ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Cyfryzacji, Nauki oraz Inwestycji i Rozwoju.

Więcej o Impact’19 znajdziesz tutaj.