Paywerk działa w modelu, który zakłada łączenie lokalnych kupujących z lokalnymi finansującymi, dzięki czemu mogą oni nabywać towary od międzynarodowych sprzedawców. Przy czym płatność za zakupy jest odraczana lub dzielona na części. Sklep otrzymuje pełną kwotę następnego dnia od wysyłki towaru.

Paywerk umożliwi odroczenie płatności za zakupy online

Do skorzystania z rozwiązania Paywerk klient potrzebuje wyłącznie karty debetowej albo kredytowej Visa lub Mastercard. Jak zapewnia Inbank, cały proces przebiega bez konieczności zakładania konta i rejestracji, w czasie nie dłuższym niż ma to miejsce przy płatności kartą.

Na start Paywerk dostępny będzie dla e-sklepów oraz ich klientów w Niemczech, Austrii oraz w Polsce, a docelowo w 27 krajach Unii Europejskiej, z planem dodawania minimum jednego unijnego rynku co kwartał. Paywerk współpracuje z wieloma lokalnymi finansującymi, co zwiększa akceptowalność wniosków o odroczenie – czytamy w komunikacie.

– Dla sprzedawcy działającego w sektorze e-commerce, współpraca z Paywerk oznacza dwie wygodne możliwości płatności odroczonych, otwierające drogę kupującym do natychmiastowego dokonania zakupu, bez konieczności dokonywania w tym samym momencie pełnej zapłaty: odroczenie płatności o X dni lub podzielenie jej na Y mniejszych części. Przy czym X i Y to parametry, o których decyduje sprzedawca – tłumaczy Maciej Pieczkowski, Członek Zarządu AS Inbank oraz Dyrektor Generalny oddziału Inbank w Polsce.

Estoński Inbank mocno stawia na ekspansję w Europie. Grupa przeprowadziła istotne zmiany strukturalne, zostały powołane dwa nowe regiony – krajów bałtyckich oraz Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Ma to związek z planowanym wejściem na kolejne rynki, pierwszym z nich mają być Czechy.