W ubiegłym roku ING wprowadził możliwość otwarcia konta na selfie dla spółek i klientów indywidualnych. Teraz z takiego rozwiązania skorzystają również przedsiębiorcy, w tym jednoosobowe działalności gospodarcze. Dzięki wideoweryfikacji przedsiębiorca może otworzyć konto z każdego miejsca na świecie, bez konieczności kontaktu z doradcą, kurierem czy wizyty w oddziale. Wystarczy dowód osobisty i telefon.

Konto na selfie dla przedsiębiorców w ING Banku Śląskim

Proces otwarcia konta na selfie dla przedsiębiorcy odbywa się w całości zdalnie. Klient po pobraniu aplikacji Moje ING Mobile podaje dane kontaktowe, pokazuje swój dowód osobisty (aplikacja sama wykonuje zdjęcie dowodu) i wykonuje kilka ruchów głową. Następnie uzupełnia dane firmowe, niezbędne do złożenia wniosku o konto. Po pozytywnej weryfikacji, bank potwierdza założenie konta mailem i smsem w kilka godzin, najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Zdalna identyfikacja tożsamości przedsiębiorcy jest oparta na metodach biometrycznych. Polega na porównaniu rysów twarzy ze zdjęciem w dowodzie osobistym. Aplikacja Moje ING Mobile prowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Wideoweryfikacja z wykorzystaniem kamery w telefonie jest dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem IOS, jak i Android – wyjaśnia ING Bank Śląski.