– Z ING Księgowość korzysta już ponad 100 tys. firm. Oferta Kaczmarski Inkasso świetnie wpasowuje się do zestawu możliwości, które klient znajdzie w naszej platformie, uzupełniając ofertę mikrofaktoringu w cyklu życia należności handlowych – podsumowuje Arkadiusz Kuczera, wiceprezes zarządu ING Usługi dla Biznesu.

Odzyskanie niezapłaconych faktur

W ramach współpracy z Kaczmarski Inkasso klient może przekazać faktury do windykacji. Następnie na bieżąco kontroluje, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania. Prowizja pobierana jest wyłącznie w sytuacji, gdy uda się odzyskać pieniądze z niezapłaconych faktur.

Dochodzenie należności może być dla Klienta bezpłatne  – wystarczy, że skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. W takiej sytuacji Kaczmarski Inkasso wyegzekwuje ten koszt od kontrahenta.

ING Księgowość to ekosystem dla przedsiębiorców, którego operatorem jest spółka ING Usługi dla Biznesu. Aplikacja mobilna ING Office oraz platforma ING Księgowość (fakturowanie, samodzielna księgowość, biuro rachunkowe) oferują rozwiązania dla każdej firmy na rynku.

Posiadanie rachunku w ING Banku nie jest konieczne aby korzystać z aplikacji, jednak cześć funkcji jest wtedy niedostępna (np. proste regulowanie płatności za faktury). W ramach oferty klienci mogą obecnie korzystać z usługi finansowania faktur.