Połączone usługi działają na telefonach z systemem Android 11.0 lub wyższym. Oferta skierowania jest do branż gastronomicznej i hotelarskiej – czytamy na stronie ING Banku Śląskiego.

eTerminal integruje się z aplikacją Wirtualnych Kas Fiskalnych

Integrację można wykonać w trzech krokach. Na początek należy zainstalować aplikację eTerminal (terminal w smartfonie od ING),a  następnie zamówić apkę Wirtualna Kasa Fiskalna Online (można to zrobić na stronie dostawcy) na tym samym telefonie. Kolejny krok to aktywacja i zafiskalizowanie wirtualnej kasy. Następnie w aplikacji Wirtualna Kasa Fiskalna z listy terminali płatniczych należy wybrać ING. Integracja nastąpi automatycznie.

Z wirtualnych kas fiskalnych mogą korzystać tylko wybrane branże. Ich lista wynika z rozporządzenia Ministra Finansów z 29 maja 2020 r. w sprawie grup podatników lub rodzajów czynności, w odniesieniu do których możliwe jest używanie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Poza gastronomią i branżą hotelarską z takiego rozwiązania mogą korzystać między innymi przedsiębiorcy oferujący przewóz osób.

ING Bank Śląski udostępnił swojego softposa w połowie 2022 roku. Z kolei od końcówki zeszłego roku w aplikacji eTerminal można już płacić za pomocą BLIKA. Aplikacja działa podobnie jak zwykły terminal płatniczy. Można ją zainstalować na smartfonie lub tablecie z systemem Android i funkcją NFC.  Za aktywację i korzystanie z eTerminala bank nie pobiera stałych opłat. Sprzedawca ponosi koszty prowizji od zrealizowanych transakcji.

Jeśli chodzi o polski startup Wirtualne Kasy Fiskalne, to we wrześniu zeszłego roku spółka informowała o otrzymaniu homologacji Głównego Urzędu Miar dla kasy rejestrującej Prometeus-2. Było to drugie rozwiązanie autorstwa tej firmy, które otrzymało homologację GUM. Pierwszym była właśnie wspomniana kasa w formie aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android.