– W minionym kwartale mimo pandemii wpływającej na sytuację społeczną i gospodarczą powróciliśmy na normalną ścieżkę działania w zakresie dynamiki pozyskiwania klientów oraz sprzedaży. Zachęcaliśmy klientów indywidualnych i korporacyjnych do korzystania z cyfrowych kanałów dostępu do banku. Wspieraliśmy firmy w ich funkcjonowaniu oferując terminale płatnicze oraz możliwość uruchomienia sklepu internetowego wraz z bramką płatniczą – mówi Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Prezentacje z wynikami ING Banku Śląskiego można pobrać tutaj.

Wyniki ING Banku Śląskiego po I kwartale 2021 roku

– W pierwszym kwartale 2021 roku kontynuowaliśmy rozwój banku skutkujący umocnieniem jego pozycji na rynku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje nasza działalność kredytowa. Po stronie detalicznej osiągnęliśmy dynamiczne przyrosty kredytów gotówkowych i hipotecznych. Warto przy tym odnotować, że w pierwszym kwartale co czwarty kredyt mieszkaniowy został zaciągnięty w naszym banku. Umocniliśmy również udział banku w rynku kredytów korporacyjnych. W sumie w porównaniu z analogicznym okresem ub.r. wartość kredytów wzrosła o 6% do 131 mld zł. W przypadku depozytów wzrost wyniósł 13% osiągając poziom 155 mld zł – komentuje prezes ING Banku Śląskiego.

– W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku zanotowaliśmy 55-proc. wzrost wartości funduszy inwestycyjnych i innych detalicznych produktów pozabilansowych oferowanych przez bank. Zwiększyliśmy również liczbę klientów w bankowości detalicznej do 4,3 mln, a w bankowości korporacyjnej do 494 tys. firm – dodaje.

ING obserwował dalszy wzrost samoobsługi klientów w kanałach cyfrowych i idący za tym przyrost transakcji bezgotówkowych. Po raz pierwszy liczba aktywnych użytkowników aplikacji Moje ING przekroczyła 2,0 mln.

W porównaniu z analogicznym okresem ub.r. w bankowości detalicznej – liczba przelewów elektronicznych wzrosła o 12%, w tym przelewów w bankowości mobilnej o 30%, transakcji kartami debetowymi o 4% oraz transakcji BLIKIEM o 82%. Jednocześnie liczba transakcji gotówkowych realizowanych poprzez kasy w oddziałach banku spadła o 60%.