Maszyny InPost – dotychczas stawiane na powierzchniach zewnętrznych – będą produkowane także specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Już wkrótce paczkomaty zobaczymy w biurowcach, blokach galeriach handlowych oraz innych nowoczesnych obiektach usługowych i mieszkalnych.

InPost rozwija sieć paczkomatów

– Sieć paczkomatów rośnie w ekspresowym tempie – od listopada zeszłego roku do końca tegorocznych wakacji postawiliśmy w całej Polsce już 2000 nowych maszyn. Z uwagi na małą dostępność miejsca w największych miastach wprowadziliśmy nowe urządzenia – typu „L” i „U” – które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia. Taki właśnie paczkomat trafił do Krakowa jako urządzenie nr 8000 w naszej sieci w Polsce – mówi Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

W najbliższym czasie dostęp do paczkomatów stanie się jeszcze wygodniejszy. Wszystko dzięki projektowi InPost InDoor, w ramach którego urządzenia pojawią się także w biurowcach, galeriach handlowych i budynkach mieszkalnych.

Warto również przypomnieć, że InPost przedłużył współpracę z Allegro w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart na kolejne 7 lat. Kontrakt zakłada rozwój nowych usług szybkiej dostawy do Paczkomatów, w tym dostawy natychmiastowej, tego samego dnia oraz dostawy w weekendy.