Jeszcze pod koniec września firma informowała o uruchomieniu paczkomatu nr 8 tys. w Krakowie. Teraz urządzenia są dostępne w ponad 9 tys. lokalizacji. Ponadto InPost podpisał umowę na instalację 880 nowych paczkomatów przy placówkach sieci Delikatesy Centrum, organizowanej przez Grupę Eurocash.

InPost rozwija infrastrukturę paczkomatów

– Bardzo szybko rozbudowujemy naszą infrastrukturę – ale pilnujemy, by na paczkomatowej mapie Polski były zarówno duże i średnie miasta, jak też małe miejscowości i wsie. Dziś paczkomaty InPost są równie intensywnie wykorzystane właśnie w takich miejscach. Dostajemy też setki kolejnych zgłoszeń z całej Polski z prośbami o instalację kolejnych maszyn – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost rozpocznie także montaż paczkomatów wewnątrz budynków, w ramach projektu paczkomaty InDoor. Maszyny pojawią się także w biurowcach, blokach i galeriach handlowych. Pierwsze tego typu urządzenie stanęło w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Warto również przypomnieć, że InPost przedłużył współpracę z Allegro w zakresie usług paczkomatowych dla Allegro Smart na kolejne 7 lat. Umowa zakłada między innymi realizację dostaw natychmiastowych oraz w weekendy. Wcześniej firma Rafała Brzoski uruchomiła także urzędowe paczkomaty, z których można korzystać między innymi w Gdyni, Krakowie, czy Gorzowie Wielkopolskim.