O sprawie napisał serwis wiadomoscihandlowe.pl. Wśród widocznych oznak pandemii jest widok pustych pomieszczeń w galeriach handlowych. Kolejne lockdowny wpłynęły na decyzję części sieci o wycofaniu się z niektórych lokalizacji. W pozostawione miejsca postanowił wkroczyć InPost. Firma chcąc umożliwić wygodny odbiór paczki przy okazji zakupów w centrach handlowych, dotąd paczkomaty stawiała zazwyczaj przy budynkach galerii.

InPost wchodzi do centrów handlowych

W jednym z lokali w warszawskiej Galerii Renova, InPost zamontował swoje paczkomaty typu InDoor. Urządzenia postawiono przy każdej ze ścian pomieszczenia, do którego klienci mają dostęp w godzinach pracy galerii. Obecnie jest to przedział od 10:00 do 21:00.

Za pomocą paczkomatów zlokalizowanych w galerii można zarówno odebrać, jak i nadać paczkę. Przypominamy, od niedawna użytkownicy aplikacji InPost mogą dokonywać zwrotów bezpośrednio z aplikacji mobilnej, zaraz po odbiorze przesyłki. Nie trzeba przy tym drukować etykiety.

InPost rozwija koncept umieszczania paczkomatów wewnątrz budynków od września 2020 roku. Maszyny tego typu stanęły już m.in. w biurowcach, blokach, a nawet w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku bieżącego roku rozpoczął się pilotaż, w ramach którego paczkomaty InPost są montowane w wybranych sklepach Żabka.