Paczkomaty typu InDoor przeznaczone są specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. InPost umieszcza je od września 2020 roku m.in. w biurowcach, blokach, czy galeriach handlowych. Jedna z takich maszyn stanęła nawet w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

InPost spodziewa się zwiększonego ruchu, związanego m.in. z niedawno zawartym strategicznym partnerstwem z serwisem OLX. Dotyczy ono logistyki przesyłek nadawanych w ramach usługi „Przesyłka OLX”. Maszyny typu InDoor zamontowane w Żabkach dołączą do sieci paczkomatów InPost, która w Polsce liczy już 16 tys. urządzeń.

Rusza pilotaż paczkomatów InPost w sklepach Żabka

Z wypowiedzi rzecznika InPost wynika, że maszyny typu InDoor zostały już dostosowane do potrzeb sklepów Żabka i wkrótce uzupełnią katalog usług dostępnych w placówkach grupy. Warto podkreślić, że przesyłki InPost będzie można odebrać również przy kasie.

Sieć sklepów Żabka liczy ponad 7 tys. placówek. W pilotażu InPost może wziąć udział nawet kilkaset sklepów Żabka – wynika z informacji PAP Biznes. Nie ujawniono ile dokładnie paczkomatów ma ostatecznie zostać zamontowanych w sklepach sieci, ani w jakich miastach będzie można z nich skorzystać w pierwszej kolejności.

InPost w ostatnim czasie realizuje inwestycje w rozwiązania przyjazne środowisku. Chodzi m.in. o budowę we współpracy z GreenWay Polska sieci elektrycznych stacji ładowania. Firma wprowadziła również usługę wspierającą recykling – „elektro zwroty”, która umożliwia oddawanie do paczkomatów używanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Z kolei sieć Żabka stawia na nowoczesne projekty. Grupa niedawno uruchomiła swój pierwszy samoobsługowy sklep, w którym nie ma konieczności skanowania produktów przy kasie. Mowa o Żabce Nano zlokalizowanej w sklepie Decathlon w Piasecznie. Żabka rozwija również usługę ekspresowych e-zakupów. Obecnie mogą z niej skorzystać mieszkańcy wybranych dzielnic Warszawy oraz Gdańska.