Pierwsze urządzenie zostało już zainstalowane w warszawskiej inwestycji Echo Investment – Moje Miejsce. Kolejne paczkomaty powstaną przy osiedlach w Krakowie i Poznaniu.

– Współpraca z deweloperami i paczkomaty na osiedlach mieszkaniowych to jeden z elementów rozbudowy naszej sieci. Kluczowym czynnikiem przy wyborze miejsca jest jego dogodne położenie i dostępność dla użytkowników. Uruchomienie paczkomatu w inwestycji Moje Miejsce w Warszawie to dopiero początek naszej współpracy – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Nowe metody płatności w aplikacji InPost

Z paczkomatu przy warszawskim projekcie Moje Miejsce mogą korzystać zarówno mieszkańcy, pracownicy biurowca, jak i pozostali użytkownicy. Echo Investment prowadzi już rozmowy na temat instalacji kolejnych paczkomatów. Urządzenia staną m.in. na osiedlach w Krakowie i Poznaniu, a pozostałe lokalizacje czekają na zatwierdzenie.

Przy okazji ogłoszenia współpracy z Echo Investment InPost zapowiedział wprowadzenie nowych form płatności w aplikacji mobilnej. Już na początku bieżącego roku pojawią się takie rozwiązania jak karta płatnicza, szybkie przelewy (pay-by-link), Apple Pay, czy Google Pay. Obecnie w apce InPostu można płacić za pomocą BLIKA. Aplikacja InPost mobile ma już 5,7 mln aktywnych użytkowników.

InPost podpisał także umowę o współpracy z Amazonem, na obsługę zamówień realizowanych przez Amazon.pl. Zakupione produkty będzie można odbierać w paczkomatach oraz od kurierów InPost. Firma ma za sobą także udane debiut na giełdzie w Amsterdamie.