Partner serwisu Visa dla biznesu

Intensywne dwa dni w Krakowie. IV Targi Mobile IT

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 24 lutego 2017, 12:27 Aktualizacja: 24 lutego 2017, 12:27

W dniach 22-23 lutego w Krakowie odbywały się Targi Mobile IT, a pierwszego dnia na odwiedzających czekała również konferencja o tej samej nazwie. Do krakowskiego Expo przybyły tłumy startupowców, prezesów firm, menadżerów, specjalistów od marketingu i entuzjastów nowych technologii.

To były intensywne dwa dni w Krakowie. Na Targach Mobile IT w Krakowie dużo się działo.

Na tapecie były aplikacje mobilne, Internet of Things, cyberbezpieczeństwo, VR, roboty, chmury obliczeniowe, bazy danych, narzędzia social media oraz aspekty prawne ( bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych).

Mobile commerce

Podczas środowej konferencji tematem przewodnim było szeroko rozumiane mobile commerce, czyli po prostu handel elektroniczny, oparty o urządzenia mobilne. Coraz więcej zakupów dokonujemy właśnie za pośrednictwem smartfonów. Sklepowe aplikacje mobilne są zjawiskiem znacznie popularniejszym niż jeszcze 12 miesięcy temu.

Na konferencji goście zostali powitani przez Patrycję Sass-Staniszewską – prezesa Izby Gospodarki Elektronicznej. W kolejnych wystąpieniach omawiano najnowsze trendy pod kątem rozwiązań mobilnych – na bazie raportów między innymi od Allegro.

W kolejnych panelach rozmawiano o pułapkach prawnych w przypadku tworzenia aplikacji mobilnych. Nie zdajemy sobie sprawy z jakimi problemami trzeba się mierzyć. Chodzi tutaj między innym o skomplikowaną strukturę umów na wykonanie apki. Warto się skonsultować w tej sprawie z ekspertem, bo potem można słono żałować swoich błędów.

Nie bez znaczenia jest też komunikacja mailowa z klientami. Aspekt ten poruszył Paweł Sala, współzałożyciel i dyrektor FreshMail. Istotne jest zwracanie uwagi na personalizacje wiadomości do najważniejszych klientów. Sam mailing musi być przygotowany w sposób przystępny dla klienta i przyciągający uwagę.

Konferencja była bardzo wartościowa dla wszystkich, którzy planują wdrożyć w swojej firmie rozwiązania na urządzenia mobilne. Trzeba pamiętać o różnicach, jakie występują w przypadku handlu na desktopie i przez aplikację. W przypadku „apek” można na przykład wykorzystać czynnik geolokalizacji i oferować klientom promocje w zależności od miejsca, w którym się znajdują.

Google Doodle świętuje odkrycie nowych planet w układzie TRAPPIST-1

IV Targi Mobile IT

Konferencja nie była jedynym wydarzeniem, jakie czekało na gości w Expo Kraków. Przez dwa dni trwały tu również targi i prezentacje najnowocześniejszych rozwiązań z działu IT. Goście mogli przywdziać gogle do VR i przenieść się w świat wirtualny dzięki Digital Wanderer. Oto krótka wizualizacja.

Carsharing po polsku pokazał TrafiCar. Usługa działa na razie tylko na terenie Krakowa. Jeżeli potrzebujemy samochodu na jeden dzień, wystarczy skorzystać z TrafiCar. Płacimy za tyle czasu ile wyjeździliśmy, co do minuty. Pobieramy aplikacje, szukamy auta w pobliżu, skanujemy kod QR na samochodzie i dzięki temu go otwieramy. Po zakończonej jeździe auto możemy zostawić w dowolnym miejscu, byle na terenie Krakowa.

TrafiCar to carsharing działajacy na terenie Krakowa.
 

O aspektach prawnych na swoim  stoisku opowiadała firma Legal Geek, która sama o sobie mówi, że dostarcza „law-how” dla e-commerce, IT, startupów i instytucji finansowych. Prawnicy z Legal Geek chcą przekazywać wiedzę w sposób prosty i zrozumiały. Jeżeli jako startupowcy potrzebujemy sporządzić umowę lub regulamin, to właśnie w tym pomoże nam Legal Geek. Firma wprowadzi nas w prawnicze arkana, jeżeli nigdy wcześniej nie mieliśmy na przykład do czynienia z FinTechem, a planujemy rozpocząć działalność w branży.

Legal Geek oferuje między innymi usługi doradcze dla FinTechów.
To były intensywne dwa dni w Krakowie. Poniżej jeszcze kilka zdjęć z IV Targów Mobile IT w Expo Kraków.

Targi Mobile IT w Krakowie przyciągnęły dużo gości.
Na IV Targach Mobile IT nie zabrakło nowinek technologicznych i samochodów.
Na targach Mobile IT w Krakowie znalazło się dużo przedstawicieli startupów.

Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

intensywne-dwa-dni-krakowie-iv-targi-mobile-it