Tap to Pay to usługa pozwalająca na przyjmowanie płatności za pomocą iPhone’ów. Co ważne rozwiązanie obsługuje nie tylko Apple Pay, ale wszystkie płatności zbliżeniowe. Transakcje można realizować z wykorzystaniem  zbliżeniowych kart debetowych i kredytowych, także portfeli cyfrowych od konkurencji (typu Google Pay).

Tap to Pay od Apple dostępne w Wielkiej Brytanii

Rozwiązania typu softpos są coraz popularniejsze, ale do tej pory działały głównie na urządzeniach z Androidem. Powszechnie wiadomo, że Apple ma dość specyficzne podejście w kwestii dopuszczania zewnętrznych podmiotów do swojej technologii i platformy NFC. Na początku zeszłego roku funkcja Tap to Pay zadebiutowała jednak w Stanach Zjednoczonych.

Teraz terminal na iPhone’ach będzie dostępny również w Europie. Pierwszym rynkiem, na którym pojawiło się takie rozwiazanie jest Wielka Brytania. Na początek usługa jest rozwijana we współpracy z fintechem Revolut oraz bankiem NatWest. W kolejce do wdrożenia Tap to Pay czekają takie marki jak PayPal, Stripe, Adyen czy Worldline.

Już wcześniej iPhone’y mogły być wykorzystywane jak urządzenia płatnicze, jednak wymagało to posiadania dodatkowego urządzenia. Takie rozwiązanie oferował chociażby fintech Block. Teraz jednak Tap to Pay od Apple pojawia się na kolejnych rynkach. Wcześniej usługa zadebiutowała także w Australii oraz na Tajwanie.