Na czym polega Tap to Pay? Usługa ta pozwala na korzystanie z iPhone’a w celu przyjmowania płatności zbliżeniowych. Nie jest potrzebny przy tym dodatkowy sprzęt czy terminal płatniczy. Klient może zapłacić za zakupy lub usługę przy pomocy karty płatniczej lub cyfrowego portfela.

iPhone w roli terminala płatniczego

Apple o prowadzeniu prac nad własnym softPOS-em poinformowało w lutym. Od tego czasu rozwiązanie Tap to Pay zdążyło już trafić na rynek. Zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych we współpracy z platformą Stripe. Z kolei w lipcu również Adyen pochwalił się udostępnieniem tej usługi. Na początek fintech zaoferował Tap to Pay wybranym sprzedawcom z USA.

Teraz zasięg usługi ma się zwiększyć po raz kolejny, dzięki integracji z aplikacjami PayPal oraz Venmo. Korporacja z Cupertino od początku zapewniała, że Tap to Pay będzie udostępniane we współpracy z platformami płatniczymi.

W wydanych komunikatach Apple mocno podkreśla kwestię bezpieczeństwa. Wszystkie transakcje dokonywane za pomocą Tap to Pay są szyfrowane. Amerykański gigant zapewnia, że nie zbiera informacji na temat konkretnych kupujących oraz ich zakupów.

Warto przypomnieć, że wśród ostatnich nowości od Apple jest oferta konta oszczędnościowego. Produkt ten ma zadebiutować w najbliższych miesiącach. Będą mogli z niego skorzystać użytkownicy Apple Card, czyli karty kredytowej oferowanej przez firmę z logo w kształcie nadgryzionego jabłka.