Partner serwisu Visa dla biznesu

iPKO biznes wprowadziła natychmiastowe przelewy zagraniczne

Fintek
Fintek
#PKO BP
Opublikowano: 11 września 2019, 16:24 Aktualizacja: 11 września 2019, 16:24

Klienci korporacyjni PKO BP mają możliwość realizacji przelewów natychmiastowych SWIFT GPI, które realizowane są w 4 walutach do ponad 160 banków na świecie. Skróceniu ulegnie czas realizacji przelewu, ponadto klient uzyska informacje zwrotną o zaksięgowaniu środków u swojego kontrahenta.

PKO Bank Polski obniża wybrane opłaty za transakcje walutowe

PKO Bank Polski udostępnił klientom korporacyjnym przelewy natychmiastowe SWIFT GPI (Global Payments Innovation), które umożliwiają przesyłanie pieniędzy miedzy bankami w różnych krajach, w czasie niemal rzeczywistym (należy jedynie uwzględnić różnice w strefach czasowych). To ważna wiadomość dla firm, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami i często realizują przelewy do krajów UE i poza nią.

Jedną z zalet SWIFT GPI jest otrzymanie informacji zwrotnej o dotarciu płatności do odbiorcy. Jak przekonują eksperci z PKO ma to duże znaczenie dla transakcji, które wymagają potwierdzenia wykonania płatności lub gdy przedsiębiorcy rozpoczynają współpracę z nowym kontrahentem.

PKO BP rozwija ofertę dla przedsiębiorców i klientów korporacyjnych. W ramach serwisu iPKO mogą oni zintegrować swoje finanse z różnych banków. Bank obsługuje ponad 15 tys. klientów korporacyjnych i prawie pół miliona mniejszych firm.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ipko-biznes-wprowadzila-natychmiastowe-przelewy-zagraniczne