Dzień Oszczędzania to coroczna okazja do prowadzenia działań edukacyjnych na szeroką skalę. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo ekonomiczne, ważne jest również poszerzanie świadomości na temat sposobów oszczędzania zasobów, z których korzystamy na co dzień: wody, prądu, żywności i środowiska naturalnego. Mądre oszczędzanie powinno być naszym codziennym nawykiem i nie dotyczy tylko kwestii stricte finansowych.

Klienci serwisu InternetowyKantor.pl stanowią grupę ludzi skupionych wokół walut, mających jednak różne potrzeby finansowe: biznesowe, kredytowe, związane z podróżami lub miejscem zamieszkania poza Polską. Co ciekawe w grupie tej oszczędzanie deklaruje aż 97 proc. osób. Są to kwoty dość duże, bo 34% zapytanych odkłada ponad 1000 zł, podobny procent pytanych oszczędza od 100 do 500 zł.

Monitoring oszczędności w aplikacji mobilnej banku

Ponad 70% oszczędzających kontroluje swoje oszczędności przez podgląd w banku, a 11% korzysta z aplikacji. Co ciekawe, aż 10% nadal korzysta z tradycyjnej metody i notuje swoje oszczędności w notesie. 14% respondentów odkłada także w postaci tradycyjnej skarbonki. Znaczna większość (66%) przelewa jednak środki na konta bankowe, a 31% korzysta z lokat oszczędnościowych.

Co warte podkreślenia, jedna trzecia klientów tego kantoru internetowego trzyma oszczędności właśnie w walutach obcych.
Czy pandemia miała wpływ na oszczędności? 37% proc. deklaruje, że tak i oszczędzają teraz mniej. 13% udało się natomiast w tym czasie zaoszczędzić więcej. Ponad połowa zmieniła także swoje nawyki zakupowe podczas ery koronawirusa. Osoby te kupują mniej, tylko potrzebniejsze rzeczy oraz zaczęły więcej rzeczy kupować online.

Wnioski jakie się nasuwają, to przede wszystkim duża świadomość finansowa i nawyki oszczędnościowe badanej grupy klientów serwisu wymiany walut.

/Fintek.pl/Informacja prasowa