Trzeci meetup FinTech Poland odbył się w kultowej Rotundzie, gdzie mieści się nowoczesny oddział PKO Banku Polskiego. Z Marcinem Eckertem porozmawialiśmy o roli PKO BP w Ekosystemie Fintech Poland oraz jak banki mogą wspierać tego typu inicjatywy.

PKO BP w Ekosystemie Fintech Poland

PKO Bank Polski dołączył do społeczności FinTech Poland i wspólnie z fundacją będzie podejmował inicjatywy na rzecz rozwoju usług opartych na technologii. Celem projektu jest efektywna integracja środowiska innowacji finansowych w Polsce. Pomoże w niej pogłębiona współpraca między fintechami oraz bankiem i pozostałymi członkami społeczności.

Celem ekosystemu Fintech Poland jest zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych.

Obok PKO BP do ekosystemu należą takie spółki jak BLIK, Mastercard, Microsoft, BNP Paribas, Blue Media, PayU, Krajowa Izba Rozliczeniowa, Kontomatik, Zonda, czy Cryptiony. Fintek.pl również wspiera tą inicjatywę.