Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji za nami. Był to wyjątkowy czas dla kibiców, ale także dla branży bukmacherskiej. Drużyny i zawodnicy zostali już rozliczeni ze swojej gry na boisku, znamy największych wygranych oraz przegranych turnieju. Firma Totolotek podsumowała mundialowe zagrania swoich klientów.

Polacy grają sercem

To stwierdzenie szczególnie mocno potwierdziło się przy meczach reprezentacji Polski. Na zwycięstwo podopiecznych Adama Nawałki z Senegalem klienci Totolotka postawili dwadzieścia razy więcej niż na naszych rywali! I to pomimo tego, że bukmacherzy nie wskazywali zdecydowanego faworyta tego meczu. Entuzjazm wśród kibiców „Biało-czerwonych” opadł dopiero przed pojedynkiem „o honor” – czyli meczem z Japonią. Ponad 52 proc. klientów stawiało wtedy na wygraną Azjatów. Spotkania naszej reprezentacji były oczywiście najchętniej obstawianymi w całym turnieju.

Podczas Mundialu Totolotek zawarł ze swoimi klientami ponad milion zakładów.  Rekordowe wygrane na jednym kuponie padły w punktach stacjonarnych. Jeden z graczy postawił  5 zł i wygrał aż 19 tys. zł. Kolejny klient postawił 20 zł na kombinację 7 meczów (w tym na porażkę Polaków z Senegalem) i wygrał ponad 17 tysięcy złotych. Nie brakowało kuponów, w których prognozowane wygrane wynosiły miliony złotych. Największy za stawkę 1 zł sięgnął kwoty 655 776 767 zł.

W okresie Mistrzostw Świata odnotowano zwiększoną liczbę rejestracji graczy online. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedzającego mundial na www.totolotek.pl zarejestrowało się trzykrotnie więcej użytkowników. Podobnie w przypadku aplikacji na telefony, tutaj również liczba pobrań była znacznie większa, niż średnio.

Na Mundialu nie brakowało sensacyjnych wyników. Teoretyczni „pewniacy” przegrywali i odpadali z turnieju rozczarowując kibiców i graczy zakładów bukmacherskich. Na zwycięstwo Hiszpanów z Marokańczykami stawiało w Totolotku aż 99 proc. klientów, spotkanie zakończyło się natomiast remisem 2:2. Podobnie było w przypadku meczu reprezentacji Niemiec z Koreą Południową. Na naszych zachodnich sąsiadów przypadło aż 98% stawek. Niemcy przegrali 0:2 i pożegnali się z turniejem.

Trofeum 15 lipca podnieśli Francuzi, którzy byli typowani w gronie faworytów przez analityków Totolotka już przed startem rozgrywek. Na zwycięstwo „Trójkolorowych” w Mundialu stawiało kilkadziesiąt tysięcy graczy. Był to drugi najpopularniejszy typ. Na pierwszym miejscu znaleźli się Brazylijczycy. Czarnym koniem okazała się być Chorwacja. Przed Mistrzostwami Świata kurs na to, że znajdą się w finale wynosił aż 15,0. Finałowa para, jaka zaprezentowała się podczas meczu w Moskwie, była dla bukmacherów bardzo mało prawdopodobna przed startem imprezy. Kurs na pojedynek Francji z Chorwacją wynosił aż 80,0.

Totolotek/RT