Partner serwisu Visa dla biznesu

Jak za 10 lat będzie wyglądał rynek pożyczek pozabankowych? [VIDEO]

Fintek
Fintek
Opublikowano: 11 grudnia 2019, 16:45 Aktualizacja: 11 grudnia 2019, 16:46

– Istnieje takie przeświadczenie, że za 10 lat rynek consumer finance nie będzie się już opierał stricte na bankach, ale na firmach z sektora FinTech, które będą spełniały rosnące oczekiwania klientów. Tradycyjna bankowość zostanie zastąpiona przez instytucje typu Twisto, czy Revolut – mówi Krzysztof Przybysz, CEO LOANDO Group.

Jak za 10 lat będzie wyglądał rynek pożyczek pozabankowych?

Z Krzysztofem Przybyszem porozmawialiśmy w trakcie tegorocznego Kongresu Consumer Finance w Warszawie. To forum dyskusyjne o wyzwaniach, problemach i perspektywach rynku consumer finance.

Młodzi klienci są coraz bardziej wymagający…

CEO LOANDO Group opowiedział nami między innymi o tym, czy pożyczki przeniosą się całkowicie do online’u i czy polski rynek consumer finance nadąża za zmieniającymi się potrzebami klientów.

– W mojej ocenie sektor consumer finance nadąża za potrzebami młodego użytkownika. Oczywiście mógłby nadążać jeszcze bardziej, ale uważam, że firmy startujące na polskim rynku podążają za trendami i wpisują się w zapotrzebowania młodych ludzi – mówi Krzysztof Przybysz.

Krzysztof Przybysz dołączył do LOANDO Group w maju 2019 roku. Wcześniej przez 11 lat związany był z grupę Ferratum. Jako CEO LOANDO Group przejął obowiązki związane z rozwojem spółki zarówno w kraju, jak i za granicą, skupiając się m.in. na wdrożeniu w Grupie nowych modeli biznesowych oraz ekspansji na nowych rynkach. LOANDO Group działa na 6 rynkach w Europie. To globalny ekosystem innowacyjnych firm i start-upów zajmujących się nowymi technologiami, FinTechem oraz digital marketingiem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

jak-za-10-lat-bedzie-wygladal-rynek-pozyczek-pozabankowych