To ciekawa informacja, szczególnie w kontekście ostatnich doniesień o fali zwolnień w branży FinTech – chodzi o firmy takie jak PayPal, czy Block. Co więcej o planowanej redukcji etatów informował też Deutsche Bank.

JPMorgan Chase otwiera nowe placówki i zatrudnia pracowników

JPMorgan Chase ma już największą sieć oddziałów w USA. Teraz bank planuje zaadresować swoją ofertę do kilku nowych grup klientów – chodzi tutaj między innymi o osoby o niskich i średnich dochodach oraz społeczności wiejskie. Firma zamierza rozszerzać swoją obecność w takich lokalizacjach jak Boston, Charlotte, Minneapolis, Filadelfia czy okolice Waszyngtonu.

Dodatkowo JPMorgan Chase odnowi około 1,7 tys. z 5 tys. obecnie działających oddziałów i zatrudni 3,5 tys. pracowników do 2027 roku. Podczas gdy wiele banków ogranicza sieć swoich placówek Chase uruchomił 650 nowych oddziałów przez ostatnie pięć lat. Pojawiły się one w 400 lokalizacjach w 25 nowych stanach USA.

Wygląda na to, że strategia działania JPMorgan Chase stoi w opozycji do kierunków rozwoju obranych przez innych graczy z branży. Według strony Layoffs.fyi, która śledzi zwolnienia w branży technologicznej, w ubiegłym roku w sektorze tym zlikwidowano ponad 260 tys. miejsc pracy. Zwalniali między innymi Meta, Amazon, Google, Microsoft, czy TikTok. Jak wspomnieliśmy na początku artykułu redukcję zatrudnienia planuje także Deutsche Bank – największy niemiecki bank zamierza zlikwidować 3,5 tys. miejsc pracy.