Partner serwisu Visa dla biznesu

Jerzy Kwieciński zostanie nowym ministrem finansów

Fintek
Fintek
#govtech
Opublikowano: 19 września 2019, 12:34 Aktualizacja: 19 września 2019, 16:43

Duże zmiany w Ministerstwie Finansów. Nowym szefem resortu zostanie Jerzy Kwieciński, obecny minister inwestycji i rozwoju. Kwieciński zastąpi na stanowisku ministra finansów Mariana Banasia.

Jerzy Kwieciński zostanie nowym ministrem finansów

– Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na Ministra Finansów. Minister pozostanie jednocześnie szefem resortu inwestycji i rozwoju – napisał na Twitterze Piotr Muller., rzecznik prasowy rządu.

Jerzy Kwieciński – wizytówka nowego ministra finansów

Jerzy Kwieciński stoi na czele Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju od 2015 roku. W latach 2005-2008 pełnił funkcję wiceministra rozwoju regionalnego. Od maja 2008 r. prezes zarządu Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości. Zajmował się również doradztwem przy raportach Banku Światowego.

Nowy minister finansów jest absolwentem i doktorantem Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończył studia MBA. Pracował jako nauczyciel akademicki i pracownik naukowy, prowadził projekty badawczo-rozwojowe na rzecz przemysłu. W latach 1993-2004 pracował w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce.

Jerzy Kwieciński będzie już piątym ministrem finansów w obecnej kadencji parlamentu. Do tej pory resortem kierowali kolejno Paweł Szałamacha, Mateusz Morawiecki, Teresa Czerwińska i Marian Banaś.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

jerzy-kwiecinski-zostanie-nowym-ministrem-finansow