Aby założyć wspólne konto bankowe, klienci nie muszą tłumaczyć kto z kim i dlaczego, ani udowadniać, że mieszkają razem. Konto wspólne w połączeniu z kontem Revolut <18 może być centrum rodzinnych finansów, ale równie dobrze mogą z niego korzystać wszelkiego typu pary – rodzeństwo, partnerzy, współlokatorzy i przyjaciele.

Ustalaj, dziel i płać rachunki przez grupowy czat

W listopadzie 2022 roku Revolut udostępnił funkcję komunikatora w aplikacji, za pomocą którego klienci mogą czatować, udostępniać sobie emotikony, gify, naklejki, a także wysyłać i prosić o pieniądze innych klientów. Wraz z nową odsłoną 9.0 aplikacji pojawił się Revolut Chat w wersji grupowej.

Nowa funkcja pozwala kilku osobom omawiać i wyjaśniać w aplikacji Revolut szczegóły płatności – zamiast przełączać się między różnymi aplikacjami i komunikatorami – w celu uiszczenia płatności. W Revolut Chat wszystkie wiadomości są szyfrowane. Klienci, którzy nie planują korzystać z funkcji mogą wyłączyć go w sekcji „Bezpieczeństwo i prywatność”.

Jakie jeszcze nowości w wersji 9.0 aplikacji Revolut?

  • Skróty na ekranie głównym: klienci mogą zmieniać wygląd aplikacji dzięki widżetom, które można dodawać i dopasowywać względem siebie na ekranie głównym.
  • UX: zmiany w wersji 9.0 dotyczą szeregu usprawnień w kontekście UX i wydajności, które klienci zgłaszali jako potencjalne bariery w podejmowaniu decyzji i realizacji transakcji. Revolut na bieżąco zbiera opinie klientów, które przekładają się później na kolejne ulepszenia.
  • Revolut Chat: klienci mają możliwość czatowania w grupie osób, które współdzielą rachunek, lub omawiać i zarządzać wszystkim, co dotyczy wspólnych wydatków.
  • Konta wspólne: Klienci z krajów EOG (z ang. EEA) mogą otworzyć rachunek wspólny z kimkolwiek zechcą (o ile mają konto obsługiwane przez ten sam podmiot w grupie Revolut np. Revolut Bank UAB), niezależnie od tego, czy jest to ich życiowy partner(ka), przyjaciel(ka), czy członek rodziny.

Aby otworzyć konto wspólne, obydwie osoby muszą być klientami Revolut i zaktualizować aplikację do nowej wersji obsługującej funkcję Joint Accounts. Ponadto, obie osoby muszą mieć konta osobiste zarejestrowane w tym samym kraju, przez ten sam podmiot lub oddział Revolut (np. Revolut Bank UAB), nie mogą mieć też innego wspólnego konta Revolut (ani wysłanego i oczekującego na potwierdzenie zaproszenia do innego konta wspólnego Revolut).