je

Od 2000 roku związana z mBankiem, pierwszym wirtualnym bankiem w Polsce, którego była również współzałożycielką. W mBanku sprawowała ostatnio funkcję dyrektorki ds. projektów strategicznych w bankowości detalicznej. Joanna Erdman wspierała strategicznie Fundację Polska Bezgotówkowa od początku jej działania jako członek Rady Fundacji. Doradzała również w European Payment Advisory Commitee oraz w Visa Client Council.

Nowa wiceprezes

Nowa wiceprezes Fundacji aktywnie uczestniczy w inicjatywach rynkowych z obszaru rozwoju innowacji i płatności bezgotówkowych oraz cyfryzacji. Poza mBankiem, współtworzyła takie marki jak MultiBank, Orange Finanse, BLIK, mojeID. Od czerwca 2018 r. do chwili obecnej pełniła również funkcję Przewodniczącej Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich. Za aktywność i kreatywność w działalności na rzecz rozwoju sektora bankowego została wyróżniona w tym roku nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego, a wcześniej – medalem im. M. Kopernika.

Joanna Erdman jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Przywództwo w innowacjach. Posiada tytuł Master of Business Administration (MBA) Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania oraz University of Maryland.

Oprócz Joanny Erdman, w skład zarządu nowej kadencji wchodzą: Grażyna Ciurzyńska (prezes zarządu), dr Paweł Widawski oraz Zbigniew Wiśniewski (wiceprezesi).

To nie jedyna zmiana w zarządach w tym miesiącu. Wczoraj do rady nadzorczej Polskiego Standardu Płatności dołączył Zbigniew Jagiełło, jako niezależny członek i ekspert.