Deloitte EMEA Fast 500 to branżowe zestawienie, które identyfikuje i wyróżnia liderów technologicznych z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ranking obejmuje najszybciej rozwijające się firmy zgłoszone do programów Deloitte Technology Fast 50 w regionie EMEA. Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2019- 2022 – czytamy w komunikacie.

Fintechy na fali wznoszącej w rankingu Deloitte

Tegoroczny ranking został zdominowany przez producentów oprogramowania, którzy zajęli aż 235 pozycji w zestawieniu, co odpowiada 47 proc. wszystkich firm. Z kolei największe średnie wskaźniki procentowego wzrostu odnotowały firmy z branży mediów i rozrywki (3 225 proc.) oraz fintechy (3 202 proc.). Najwyższą pozycję w rankingu zajął fiński producent gier komputerowych, Metacore Games Oy. Firma zanotowała imponujący wzrost na poziomie 89 319 proc. W pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięć firm z Wielkiej Brytanii.

W rankingu znalazły się firmy reprezentujące zróżnicowane branże powiązane z obszarem high-tech – komunikację, fintech, produkcję sprzętu komputerowego, opiekę zdrowotną i nauki przyrodnicze, handel cyfrowy, technologie środowiskowe, energetyczne, media i rozrywkę oraz oprogramowanie. Średni procentowy wzrost przychodów uwzględnionych firm wyniósł aż 1 931 proc.

Spośród polskich firm największy sukces osiągnął dostawca usług płatności odroczonych PayPo, który uplasował się na 48. pozycji w rankingu. Wśród stu najszybciej rozwijających się organizacji znalazły się również firma software’owa Worksmile, producent mebli noo.ma oraz Bin-e, producent inteligentnych urządzeń na odpady.

W całym zestawieniu uplasowało się 37 polskich firm, w tym aż 25 producentów oprogramowania oraz czterej producenci sprzętu, trzy firmy związane z opieką zdrowotną, dwa fintechy, dwie firmy z branży mediów i rozrywki oraz jeden producent technologii środowiskowych.

Pełne zestawienie Deloitte EMEA Fast 500 jest dostępne tutaj: https://www.deloitte.com/uk/en/services/deloitte-private/about/emea-tech-fast500-winners.html