Zapowiadana już od jakiegoś czasu wspólna aplikacja mobilna dla wszystkich banków zrzeszonych w SGB w końcu jest już dostępna w sklepie Google Play i App Store. Apka pozwala zarządzać subskrypcjami np. z serwisów muzycznych czy streamingowych, a także kontrolować karty podpięte do portfeli cyfrowych w Garmin Pay, Fitbit Pay, Apple Pay, Google Pay oraz sklepów internetowych. Przed udostępnieniem aplikacja była testowana przez ok. 2 tys. pracowników w ok. 100 bankach zrzeszonych w SGB.

SGB mobile gotowa na PSD2

– Aplikacja SGB Mobile to nowoczesna bankowość mobilna, która odpowiada na większość potrzeb rynkowych – mówi Mirosław Skiba, prezes Zarządu SGB-Banku SA. – Klient znajdzie w niej funkcjonalności z zakresu obsługi rachunków, kart i BLIKA, a także coś, czego nie ma do tej pory nawet w bankach komercyjnych – funkcję zarządzania subskrypcjami. To kolejny element błyskawicznego rozwoju technologicznego banków spółdzielczych SGB. Cieszę się, że nie zwolniliśmy tempa, nawet przez te kilka ostatnich, niespodziewanie trudnych miesięcy, także dla sektora bankowego – dodaje Mirosław Skiba.

Aplikacja mobilna SGB posiada kluczowe funkcje z punktu widzenia klienta, czyli praktyczny interfejs, możliwość zalogowania się z wykorzystaniem biometrii, dostęp do rachunku, historii transakcji, wykonywania przelewów oraz korzystania z płatności mobilinych. Innymi słowy, SGB oficjalnie wkroczyło na ścieżkę fintech.

– Jestem dumny z tempa i zwinnego stylu pracy, w jakim stworzyliśmy wspólny produkt zrzeszeniowy, który jako pierwszy w Polsce wykorzystuje na taką skalę możliwości PSD2 – mówi Błażej Mika, wiceprezes Zarządu SGB-Banku SA. – Uruchamiając platformę BS API, umożliwiliśmy bankom spółdzielczym SGB dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych na poziomie do tej pory nieosiągalnym dla całego sektora spółdzielczego. SGB Mobile to bezpieczna i nowoczesna aplikacja mobilna, zaprojektowana zgodnie z obowiązującymi trendami, a jednocześnie gotowa na uzupełnianie jej o kolejne elementy dostosowane do potrzeb naszych klientów – dodaje Błażej Mika.

Konto na selfie i kredyt online w SGB

SGB zapowiada, że w kolejnych miesiącach aplikacja SGB Mobile będzie uzupełniana o nowe usługi m.in. Autopay, które umożliwia dokonywanie automatycznych płatności za przejazd płatnymi odcinkami autostrad. Do tego możliwe będzie założenie rachunku za pomocą selfie czy udzielenie kredytu online.

Niebawem na Fintek.pl wywiad z Błażejem Miką o tym jakie możliwości daje aplikacja mobilna SGB, jej projektowaniu oraz przyszłych planach.

/LP