SGB Mobile to aplikacja banków spółdzielczych, które w ostatnich latach mocno się zdigitalizowały, a miejscami nawet zaproponowały ofertę usług fintech wykraczającą poza to co znajdziemy w dużych bankach. Do takiej usługi zaliczyć można zarządzanie subskrypcjami, czyli listowanie miejsc, w których podpięliśmy kartę np. by ponosić comiesięczną opłatę za subskrypcję usług streamingowych.

Dzięki temu uzytkownik zachowuje kontrolę nad swoim budżetem domowym i może z aplikacji mobilnej kontrolować miejsca, które obciążają go opłatą – w praktyce w prosty sposób anulować te subskrypcje, z których po prostu nie korzysta.

Garmin SGB Mobile

SGB Mobile nie zatrzymuje się i zapowiada kolejne nowości

Z informacji, które uzyskaliśmy w Fintek.pl wynika, że już w ciągu kilku najbliższych tygodni w SGB Mobile zostanie uruchominona funkcja automatycznego uiszczania opłaty za przejazdy niektórymi autostradami w ramach Autopay. To coraz popularniejsza funkcja dostępna chociażby w IKO PKO BP.

Kolejna nowośc to usługa o nazwie Active w SGB Mobile. Użytkownicy urządzeń Garmin zobaczą dane o swojej aktywności sportowej i kondycji w aplikacji bankowej. Na razie SGB nie zdradza szczegółów, ale z zapowiedzi wynika, że aktywni klienci będą mogli liczyć na atrakcyjne promocje.

Do tego dochodzi także konto na selfie

Już teraz w wybranych bankach SGB można zamówić kartę przez aplikację oraz trwa pilotaż zdalnego otwarcia rachunku, czyli tzw. konta na selfie. Już wkrótce usługa ma być rozszerzona i do założenia konta w Banku Spółdzieklczym SGB wystarczy smartfon i aparat – bez konieczności przychodzenia do oddziału.

Konta na selfie nie są proste – wymagają bowiem zaawansowanych technologii, dopracowania procedur, w tym wyśrubowanych rozwiązań antyfraudowych. Aczkolwiek stają się standardem na rynku i jeśli banki i fintechy nowej generacji chcą mieć użytkowników, to zdalny onboarding jest dzisiaj koniecznością. W bankach spółdzielczyc także.

Jeśli interesuje Ciebie temat rozwoju usług fintech w bankowości spółdzielczej to zachęcam do przeczytania wywiadu z wiceprezesem zarządu SGB-Banku Błażejem Mika oraz Arturem Józefowskim, dyrektorem Biura Bankowości Mobilnej i Internetowej w SGB-Banku.