Revolut <18 przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat oraz ich rodziców (lub opiekunów). Teraz Revolut odświeża wygląd aplikacji i dodaje nowe funkcje, m.in. moduł do analizy wydatków. Aplikacja daje też możliwość personalizacji wyglądu, na przykład poprzez ustawienie tapet w tle – to też nowa funkcja.

Ponad 2 mln dzieci korzysta z aplikacji Revolut

Ponadto, funkcje takie Cele (Pockets) do zbierania pieniędzy i Drobne (Spare Change) do odkładania zaokrąglonych końcówek transakcji, są dostępne teraz za darmo i dla wszystkich – również w bezpłatnym planie Standard.

Wśród najczęściej wybieranych do tej pory przez dzieci nazw Celów w Polsce znalazły się m.in.: zakupy, gadżety, prezent, telefon, książki, wakacje, buty, komputer, ubrania, wydarzenia, rower i słuchawki.

W Polsce Revolut odnotował minimalną zmianę rok do roku dziennych sald kont Revolut <18 (117 zł w marcu 2023 r. vs. 115 zł w marcu 2024 r.) przy jednoczesnym dużym wzroście o blisko jedną trzecią (+28%) miesięcznych wydatków kartą Revolut <18 (162 zł w marcu 2023 r. do 206 zł w marcu 2024 r). Polscy rodzice wypłacają dzieciom kieszonkowe w wysokości średnio 33 zł, co stanowi kwotę o 7% wyższą niż w roku poprzednim – czytamy w komunikacie.

Ostatnio pisaliśmy o wejściu Revoluta na rynek usług telekomunikacyjnych, dzięki udostępnieniu w Polsce usługi eSIM. To sposób na korzystanie z przesyłu danych i uniknięcie niespodziewanych opłat roamingowych. Karta eSIM może być używana równolegle z fizyczną kartą SIM, dzięki czemu klienci mogą przełączać się pomiędzy operatorami.