Klienci planu Revolut Ultra otrzymają dostęp do przesyłu 3GB danych miesięcznie, a pozostali klienci w Polsce będą mogli skorzystać z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo – przy instalacji eSIM przed 1 maja 2024.

O starcie rozwiązania eSIM od Revoluta pisaliśmy już kilka tygodni temu – początkowo była ona dostępna tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Koszty korzystania z mobilnego przesyłu danych za granicą zmieniają się w czasie i nie zawsze są to zmiany korzystne dla konsumenta. Większość europejskich operatorów nie wspiera już zasady „roam like at home” przy wyjazdach do Wielkiej Brytanii (z uwagi na Brexit). Z kolei, korzystanie z mobilnego przesyłu danych poza UE, prawie zawsze wiąże się z osobną opłatą, bo nie mieści się w standardowej cenie za abonament.

Revolut udostępnia w Polsce cyfrowe karty eSIM

Od 25 marca, wszyscy klienci Revolut w Polsce będą mieli dostęp do cyfrowej karty eSIM. Konieczne będzie jednak posiadanie odpowiedniego modelu smartfona. Karty są zgodnie z większością  telefonów 4G/5G z systemem operacyjnym Apple i Android. Mają być łatwe w instalacji, bez konieczności pobierania dodatkowej aplikacji lub użycia fizycznej karty eSIM.

Po instalacji, klienci będą mogli doładować ją pakietami przesyłu danych za granicą. Łączenie się za pomocą eSIM pozwala klientom również na korzystanie z aplikacji Revolut, bez korzystania z limitu transferu danych. Jeśli klient Revolut znajdzie się w kraju poza zasięgiem usługi przesyłu danych swojego operatora, będzie mógł nadal otworzyć aplikację i korzystać z wszystkich usług i funkcji (na przykład doładować kartę eSIM pakietem przesyłu danych).

Dzięki instalacji cyfrowej karty eSIM w aplikacji Revolut, klienci planu Ultra otrzymają dostęp do kolejnego benefitu (bez opłat, w ramach posiadanego planu): pakietu 3 GB mobilnego przesyłu danych miesięcznie do wykorzystania na całym świecie (niezależnie od kraju). Pozostali klienci w Polsce, którzy zainstalują eSIM przed 1 maja 2024 roku, będą mogli skorzystać z powitalnych 100 MB przesyłu danych za darmo.

W komunikacie Revolut czytamy, że ceny w danym kraju za 1 GB mobilnego przesyłu danych zaczynają się od 1 EUR (można wybierać spośród ponad 100 krajów). Usługa obejmuje różne plany do wyboru, od 1 GB do 20 GB przesyłu danych. Użytkownicy będą mogli także wykupić poszczególne pakiety regionalne, obejmujące wiele krajów lub pakiet globalny, na cały świat (wszystkie wspierane kraje).