PolCard from Fiserv dostarczył ponad 1800 terminali płatniczych do organów podatkowych w całym kraju. Do niedawna przyjmowano tam tylko gotówkę. Teraz każdy urząd skarbowy posiada odpowiednie urządzenia, a przeszkoleni pracownicy mogą już akceptować płatności kartami Visa, Mastercard, Diners Club, zarówno fizycznymi jak i cyfrowymi przechowywanymi w mobilnym portfelu.

Płatności bezgotówkowe w urzędach skarbowych

Popularność transakcji bezgotówkowych stale rośnie. Jak wynika z badania przeprowadzonego w lipcu 2022 roku na zlecenie PolCard from Fiserv, ponad 70 proc. Polaków regularnie płaci w ten sposób. Co ważne, 41 proc. ankietowanych robi to zawsze, kiedy jest to możliwe.

Polski resort finansów dostrzegł ten trend, dlatego udostępnił możliwość realizacji płatności bezgotówkowych. We wszystkich urzędach skarbowych w kraju za pośrednictwem terminali można uregulować podatek PIT, CIT, VAT, opłatę od sprzedaży alkoholu oraz od środków spożywczych, które przyjmowane są również przez organy egzekucyjne. Co istotne, żadna dodatkowa opłata od tej czynności nie jest pobierana.

Warto zaznaczyć, że największą zaletą regulowania należności w ten sposób jest wygoda i szybkość. Obecnie wystarczy przyłożyć telefon bądź zegarek do terminala płatniczego lub aplikacji, a odpowiednia kwota automatycznie zostanie pobrana z konta. Klienci oszczędzają czas, bo nie czekają w długich kolejkach na obsługę, a następnie na wydanie reszty.

Warto przypomnieć, że PolCard from Fiserv wyposażył ostatnio kurierów DHL w terminale aplikacyjne PolCard Go.