Usługę dostarcza Kaczmarski Inkasso. Szybkafaktura.pl, należąca do Cloud Planet S.A., zintegrowała swoje programy do wystawiania faktur, samodzielnego prowadzenia księgowości oraz wyboru biura księgowego, z systemem Kaczmarski Inkasso, aby mikro i małe firmy mogły prosto i szybko odzyskiwać od kontrahentów zarobione przez siebie pieniądze.

– szybkafaktura.pl to jeden z najdłużej funkcjonujących na rynku systemów księgowości online. Za pomocą aplikacji przedsiębiorcy mogą błyskawicznie wystawiać faktury, zarządzać produktami w magazynie, wykonywać rozliczenia podatkowe samodzielnie lub z pomocą swojej księgowej, jak również prowadzić sprawy kadrowo-płacowe pracowników. Usługa windykacji Kaczmarski Inkasso doskonale uzupełnia naszą ofertę i pozwala jeszcze lepiej zarządzać finansami przedsiębiorstwa w jednym miejscu – mówi Dominik Adamik, członek Zarządu Cloud Planet S.A. ds. operacyjnych.

Płynność finansowa na wagę złota

– Dzięki wsparciu firmy windykacyjnej przedsiębiorcy są w stanie zwiększyć swoją płynność finansową, co w dobie pandemii jest na wagę złota. Mikro i małe firmy nie odkładają pieniędzy, aby tworzyć rezerwy finansowe na czarną godzinę, bo zwyczajnie je na to nie stać. Ze względu na skalę działalności, przeznaczają środki na bieżące funkcjonowanie. Dlatego tak ważny jest dla nich regularny dopływ gotówki – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu firmy windykacyjnej Kaczmarski Inkasso.

Według badania „Jak MŚP korzysta z windykacji”, małe i średnie przedsiębiorstwa – zanim stracą płynność finansową – są w stanie czekać na zapłatę średnio miesiąc. Ale aż 17 proc. z nich traci grunt pod nogami już po upływie 10 dni. W przypadku mikro firm sytuacja jest jeszcze trudniejsza, bo jedna niezapłacona faktura na większą kwotę jest w stanie całkowicie sparaliżować ich działalność.

Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i platformy szybkafaktura.pl jej użytkownicy dwoma kliknięciami przekazują sprawę do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się prowadzone działania.