Partner serwisu Visa dla biznesu

Karol Okoński odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji

Fintek
Fintek
#govtech
Opublikowano: 16 grudnia 2019, 17:51 Aktualizacja: 17 grudnia 2019, 13:45

Na wniosek Karola Okońskiego, premier Mateusz Morawiecki odwołał go ze stanowiska Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz funkcji pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Karol Okoński

Karol Okoński pełnił funkcję wiceministra cyfryzacji od czerwca 2016 roku.

– Umówiliśmy się tak już dawno temu. Minister Karol Okoński kończy swoją misję w sferze publicznej. Dziękuję mu bardzo za niezwykle owocną współpracę. Bardzo dobrze mi się z nim pracowało i bardzo wysoko oceniam jego działania i kompetencje – mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

– Odchodzę z Ministerstwa Cyfryzacji w poczuciu dobrze wykonanej pracy. Umawiałem się z ministrem Zagórskim na pewne zadania na czas jednej kadencji. Udało się je wykonać. Jeśli chodzi o kwestie związane z cyberbezpieczeństwem jesteśmy dziś w zupełnie innym miejscu, niż wtedy, gdy trzy i pół roku temu przychodziłem do Ministerstwa – mówi Karol Okoński.

Karol Okoński odpowiadał w Ministerstwie Cyfryzacji m.in. za koordynację współpracy zagranicznej, rozwój rejestrów państwowych, kwestie związane z cyfrową tożsamością, wspólną infrastrukturą informatyczną państwa i otwieranie danych publicznych. Od roku był też pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Karol Okoński to Absolwent Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej (2001) z tytułem magistra inżyniera. Doświadczony menadżer projektów i programów zajmujący kierownicze stanowiska w sektorze usług doradczych, bankowości, usługach pocztowych i administracji publicznej. W latach 2001-2012 był zaangażowany w liczne projekty IT z ramienia międzynarodowej firmy doradczej Accenture Sp. z o.o., a następnie pełnił rolę dyrektora IT w Poczta Polska Usługi Cyfrowe oraz FM Bank PBP.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

karol-okonski-odchodzi-z-ministerstwa-cyfryzacji