Fintech jako pierwszy na polskim rynku umożliwił dostawę kart do paczkomatów. Za granicą można natomiast zamawiać karty za pośrednictwem przesyłek kurierskich (FedEx i DPD) oraz pocztowych.

Nowe sposoby dostawy

Cinkciarz.pl, jako jedyny w Polsce, umożliwia dostarczenie zamówionych przez użytkowników kart wielowalutowych do paczkomatów InPost. Fintech wprowadził również opcję krajowej wysyłki kurierem za pośrednictwem firmy FedEx, zatem zamawiający mają do dyspozycji następujące sposoby dostawy na terenie Polski: paczkomaty InPost, kurier FedEx oraz Poczta Polska. Za granicą można natomiast otrzymać karty za pośrednictwem przesyłki kurierskiej (FedEx i DPD) lub pocztowej. Nowe opcje przyspieszą proces otrzymania kart.

To nie wszystkie nowości. W pierwszej połowie 2021 r. Cinkciarz.pl planuje udostępnić też m.in. podpięcie kart wielowalutowych do telefonów i zegarków oraz możliwość wypłaty środków z tytułu udzielonej pożyczki na kartę.

Co nieco o kartach

Portal Cinkciarz.pl udostępnia karty wielowalutowe w formie fizycznej i wirtualnej. Wniosek o wydanie kart składa się online. Ich posiadacze zyskują dostęp do darmowych rachunków w polskich złotych i 19 innych walutach, dzięki czemu unikają wysokich kosztów przewalutowania, a płacić mogą w ponad 160 walutach. Kartą można robić zakupy w sklepach stacjonarnych i w internecie, a także wypłacać gotówkę z krajowych i zagranicznych bankomatów. Fintech udostępnił również narzędzie do obsługi karty – aplikację mobilną na systemy Android i iOS.

Cinkciarz.pl oferuje rozwiązanie, polegające na rozdzieleniu salda rachunku od salda karty. Dzięki temu klienci mogą utrzymywać saldo na karcie odpowiadające wydatkom, jakie w danej chwili chcą ponieść.  Kolejny poziom zabezpieczenia stanowią indywidualnie ustawiane limity transakcyjne na karcie oraz uwierzytelnienie 2FA.

– To nasza odpowiedź na m.in. skomplikowane produkty bankowe z wysokimi opłatami, kosztami przewalutowania i wymogami dotyczącymi transakcji – podsumowuje Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.